16 Nisan 2018, 13:36

Murat Yıldırım, İddialı Açıklamalar Yapıp Elenen Yarışmacıya Laf Sokup Gönderdi

Murat Yıldırım'ın dil bilgisi konusunda oldukça iddialı açıklamalar yapıp 'mütevazı' kelimesinin doğru yazılışını bilemeyen yarışmacıya laf sokup gönderdi.

ATV ekranlarında Murat Yıldırım'ın sunumuyla ekrana gelen 'Kim Milyoner Olmak İster'de dil bilgisi konusunda oldukça iddialı olduğunu söyleyen yarışmacı, büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

TESADÜF DİL BİLGİSİ SORUSU GELDİ

Açıklamalarıyla iddialı bir yarışmacı perspektifi çizen Mustafa Kemal Balta, "Alçak gönüllü anlamına gelen kelimenin doğru yazılışı nasıldır?" sorusuna, 'mütevazı' yerine 'mütevazi' yanıtını verince elendi.

MURAT YILDIRIM'DAN GÖNDERME

Büyük bir şok yaşayan yarışmacının soruyu cevaplamadan önce iddialı konuşmasına gönderme yapan sunucu Murat Yıldırım, "En güvendiğiniz yerden hata yaptınız. 'Mütevazılık' yapmak istemem dediniz ama yanıldınız" ifadelerini kullandı.

Murat Yıldırım
16 Nisan 2018 Pazartesi 13:36YORUMLAR (132)
ŞEYMA: sürekli yüksek konumdaki insanların alt kısımdaki insanları ezme amacı var insan bazen en güvendigi yerden hata yapabilir murat bey insanlara laf sokmak yerine bunu bir anlasın
ALİ İHSAN EROĞLU: ben de mütevazi olarak biliyordum yanılmışım.
MURAT HAN : Mütevaz, bende öyle BiliYorum, demekki blmiyormuşum. Hayret,, Beni elleme, mi? Bana elleme mi?? Slm murat han
CAHİLLER: Mütevazi olması gereken cevaptır niye mi? TDK hatası ünlü uyumuna mütevazi kelimesi uyuyor . Türkçe konuşuyorsak öyle dicez. Kurumlar bu kadar cahilse yönetilenler nasıl olsun. . . patates kızartması mı yesek acaba?
SEWDA: BÖYLEMİ REKLEM YAPIP REYTİNG TOPLAMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ. KAÇ GÜNDÜR BU SAÇMA HABER
Tüm 132 yorumu okumak için tıklayın