Muş kış mevsiminde öğrencilere yüzme faaliyeti

Kış mevsiminde öğrencilere yüzme faaliyetiMUŞ'ta öğrenciler hava sıcaklığının sıfırın altında 15 geçtiği kış günlerinde yarı olimpik havuzda yüzme öğreniyor.

18.01.2020 09:14 | Son Güncelleme: 18.01.2020 09:17
Kış mevsiminde öğrencilere yüzme faaliyeti
MUŞ'ta öğrenciler hava sıcaklığının sıfırın altında 15 geçtiği kış günlerinde yarı olimpik havuzda yüzme öğreniyor.
Gençlik ve İl Müdürlüğü, kış mevsiminin bütün şiddetiyle sürdüğü 'ta öğrencilerin, sosyal ile sportif faaliyetlerde bulunması için imkanlarını seferber etti. Spor salonlarının yanısıra kentte bulunan yarı olimpik yüzme havuzu da soğuk kış günlerinin en aktif yerlerinden biri oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi kapsamında, çetin kış mevsiminin yaşandığı kentteki Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nda öğrenciler için yüzme kursları açıldı. Isıtma sistemi ile kışın dondurucu soğuklarında bile öğrencilere yüzme imkanı sunan yarı olimpik havuz, her gün dolup taşıyor. Soğuk kış günlerinde sıcak yüzme havuzunda yüzme öğrenip, doyasıya eğlenen öğrenciler durumlarından son derece memnun. Çocuk, engelli, kadın ve erkek olmak üzere her kesimin faydalanacağı tesiste ayrıca, yüzme bilmeyen vatandaşlara da eğitimler veriliyor.
Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Spor Hizmetleri Müdürü Faysal Çavuş, "Muş'ta kış mevsimi çok şiddetli ve çetin geçmektedir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak çocuklarımızın havuzda zaman geçirmeleri, onlara yüzmeyi öğretip, altyapıya önem verip, bakanlığımızın desteklemiş olduğu 'yüzme bilmeyen kalmasın' projesini gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız burada yüzmeyi öğreniyor. Ayrıca sosyal arkadaşlık ortamında, hocalarımızın nezdinde yüzmeyi öğreniyorlar. Kış mevsimi boyunca 'yüzme bilmeyen kalmasın' projemiz devam edecektir" dedi.
Yüzme Antrenörü Kader Tekin ise, "Bakanlığın vermiş olduğu projeyle beraber çocuklara yüzme dersi veriyoruz. Dışarıdaki soğuk havaya rağmen, içeride tesisin sağlamış olduğu sıcaklıktan kaynaklı çocuklar burada gayet eğleniyor. Hem yüzme öğreniyorlar, hem eğleniyorlar. Ayrıca bununla beraber sosyalleşiyorlar" diye konuştu.
Muş kış mevsiminde öğrencilere yüzme faaliyeti

Muş, Güncel

Kaynak: DHA


29.02.2020 16:44:16