12 Eylül 2018, 17:20

Muş Valiliğinden Dolandırıcılık Uyarısı

Muş Valiliğinden Dolandırıcılık Uyarısı

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada vatandaşlar dolandırıcılara karşı uyarıldı.

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada vatandaşlar dolandırıcılara karşı uyarıldı.

Valiliğin internet sitesinden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Muş Valisi Aziz Yıldırım, Valilik adına herhangi bir yardım kampanyası düzenlemediklerini ve herhangi bir banka hesabına para yatırılması konusunda bir taleplerinin olmadığını kaydetti.

Bu şekilde talepte bulunanların ya da telefonla arayanların dolandırıcı olduklarını aktaran Vali Yıldırım, "Vatandaşlarımız bunlara karşı uyanık olsunlar ve bizlere haber etsinler. Ulusal çapta bir takım kampanyalar olduğunda zaten bunlar medya aracılığıyla duyuruluyor. Bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı iş adamlarımız ve vatandaşlarımız hassas olsunlar tuzaklara düşmesinler." ifadelerini kullandı.

Özellikle valilik ismini kullanarak yaradım talebinde bulunan kişilere itibar edilmemesi uyarısında bulunan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bazı kötü niyetli kişiler özellikle iş adamlarını hedef alarak, Muş Valiliği özel kaleminden aradıklarını ifade ederek, vatandaşlarımızı dolandırmak istemektedirler. Hiçbir Valilik, telefonla arayarak bazı engelli vatandaşlarımıza 'tekerlekli sandalye alacağız' veya 'ilaç alıp tedavi ettireceğiz' diyerek telefon görüşmesi yapmaz. Sizleri telefonla arayarak kendisini Valilik Özel Kalem Müdürü olarak tanıtıp, bankaya para yatırmanızı isteyenlere asla inanmayın. Kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi sakın paylaşmayın. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde lütfen hemen 155 Polis İmdat hattını arayın ya da en yakın emniyet birimine müracaat edin." Muş, Güncel
Kaynak: AA