Haber, Son Dakika, Haberler

Müsiad Rize Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı

Müstakil Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (Müsiad) Rize Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nı Gerçekleştirdi. Mehmet Erdoğan Yeniden Müsiad Rize Şubesi Başkanı Seçildi.

27.01.2007 12:45 | Son Güncelleme: 27.01.2007 12:45
Müsiad Rize Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı
Müstakil Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Rize Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Mehmet Erdoğan yeniden MÜSİAD Rize Şubesi Başkanı seçildi.

MÜSİAD Rize Şubesi'nde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı'na Rize Valisi Kasım Esen başta olmak üzere birçok sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve MÜSİAD üyeleri katıldı. Faaliyet raporlarının okunmasının ardından tek listeyle seçime giren Mehmet Erdoğan, bir konuşma yaptı. Erdoğan yaptığı konuşmada, hükümetin çeşitli desteklerle iş adamlarının önünü açmaya çalıştığını belirterek, "Teşvik yasasının kapsamının genişletilmesi ve çeşitli hibe programlarının etkisiyle özel sektör yatırımcısı harekete geçmiş ancak amansız bürokratik süreçler ya da iç siyasi çekişmeler bazı girişimcilerin yatırım yarışında yorgun düşmelerine, bir kısmının da Rize'ye yatırım yapmaktan vazgeçmelerine neden olmuştur. Özellikle devletin küçültülerek etkinleştirilmeye çalışıldığı bu yeni dönemde 'devlet şunu da bunu da yapsın' şeklinde kolaycı ve hazırcı yaklaşımlarla sorun çözülemeyeceği ortadadır. Sivil toplum olmanın gereği olarak gördüğümüz yönetişim konusundaki çabalara destek olmak gerekiyor. Katılımcı demokrasiyi de ifade eden 'Yönetişim' kavramı bundan böyle daha fazla telaffuz edilen bir terim olacaktır. Kamu-sivil toplum-yerel yönetim ve basının kamu adına denetçilik görevi yapacağı bir ortamda sorunlar tüm paydaşların katlımıyla sağlıklı bir şekilde çözülebilecektir" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada Mehmet Erdoğan yeniden MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

(GF-ÖS-ÖZ-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Güncel ››Müsiad Rize Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı - Haberler