Mustafa Akçay, Yeni Takımını Sezona Hazırlıyor

Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Mustafa Akçay, transferde yaşanan gelişmeleri yakından takip ederken kendisini de yeni sezona hazırlıyor.

16.06.2013 12:40 | Son Güncelleme: 16.06.2013 12:40Mustafa Akçay, Yeni Takımını Sezona Hazırlıyor
'un yeni teknik direktörü Mustafa Akçay, transferde yaşanan gelişmeleri yakından takip ederken kendisini de yeni sezona hazırlıyor.

Yerli transferde 1461 Trabzon'dan takıma takviye yapan ardından Batuhan Karadeniz'i renklerine bağlayan Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay ve Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman, transfer konusunda sürekli bir araya gelerek takıma katılması düşünülen oyuncularla ilgili olarak birlikte karar veriyor.

Bordo-mavili takımın yeni teknik direktörü Mustafa Akçay, transfer konularında yaşanan gelişmeleri yakından takip ederken, kendisini ise yeni sezona hazırlıyor. Yeni sezonda takım da kalacak oyuncularla ilgili olarak verileri toparlayan ve elindeki oyuncu yapısına göre sistem belirleme hazırlığında olan başarılı teknik adam, oluşturmak istediği kadro üzerinde çalışıyor. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde kamp kuran çiçeği burnundaki yeni teknik adam, gidecek ve gelecek oyuncular hakkında ise Ünal Karaman ile görüş alış-verişinde bulunuyor. Mevcut kadroda yer alan oyuncuları tanımasına rağmen sezon boyu ortaya koydukları verileri inceleyen Akçay, kadroda iyi bir harmanla ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Genç oyuncularla birlikte tecrübeli oyuncuları en üst seviyede kaynaştırarak verim almayı planlayan başarılı teknik adam, gelecek sezon dayanıklı ve sahanın her yerine basabilecek fizik gücü yüksek bir takım hedefliyor. Kendisini bu yönde hazırlayan Akçay, kendisine inanıp göreve getiren ve destek verenleri ise mahcup etmemek için kafa olarak kendini yeni takıma konsantre ediyor.

Yeni sezon için çok fazla oyuncu transferi yapmayı düşünmeyen Karadeniz ekibinde, eldeki oyuncuların performanslarının artırılması yoluna gidilecek. Mevcut kadroda yer alan oyuncuların durumlarıyla ilgili olarak yaptığı görüşmeleri bir rapor halinde yönetime sunmaya hazırlanan Trabzonspor Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman, Trabzon'da görüşme yapmaya karar verdiği oyuncuların gelecek sezonla ilgili olarak düşüncelerini alacak. Kulübün ekonomik yapısı, yerli ve yabancı oyuncuların durumunu en iyi şekilde değerlendirip bir yol haritası belirleyecek olan Karaman, takımdan ayrılmak isteyen oyunculara "Bedelinizi getirin, gidin. Eğer getiremiyorsanız, kendinizi burada futbola verin ve değerinizi artırarak gidin" diyecek.

YABANCILAR GİTMEZLERSE KAMPA KATILACAKLAR

Gerekli bölgelere transfer yapılarak kamp eksiksiz gitmeyi planlayan Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, eldeki yabancı oyuncuların boşalması halinde yabancı transferini onaylayacak. Çok fazla transfer beklentisi içinde olmayan Akçay'ın eldeki oyuncu yapısıyla birlikte yeni sezona hazırlanabileceğini Karaman aracılığıyla yönetime iletti. Mevcut yabancılardan yararlanma adına transferi çok fazla düşünmediği bilinen Akçay'ın satışı gündemde olan yabancı oyuncuların satılamaması durumunda bu oyuncuların kampa katılmalarını istediği öğrenildi. - TRABZON

Batuhan Karadeniz, Mustafa Akçay, Ünal Karaman, Trabzonspor, Spor

Kaynak: İHA

HABER YORUMLARI
22.02.2020 17:00:50