Haberler››Mustafa Işık Haberleri››Mustafa Işık

Mustafa Işık Haberleri

Mustafa Işık

Mustafa Işık Biyografisi

Doğum Yeri Artvin / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1971 / ...

Mustafa Işık Kimdir ?

Mustafa Işık, 1971 yılında Artvin’in Yusufeli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Gürsu Atatürk İlkokulu’nda okuduktan sonra Nilüfer Meslek Okulu’ndan mezun oldu. 1994 yılında kurmuş olduğu Işık Mobilya Dekorasyon firmasıyla ticaret hayatına atıldı.

Işık, 2002 yılında AK Parti Gürsu İlçe Teşkilatı’nda Kurucu Üye olarak yönetimde görev aldı. 2002-2014 yılları arasında İlçe Teşkilatı’nda Sosyal İşler Başkanlığı, 2010-2013 yılları arasında Seçim Koordinasyon Başkanlığı görevlerini yürüttü.

2014 seçimlerinde Gürsu Belediye Meclis Üyeliği ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Gürsu İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkanlığı görevini sürdüren Işık, aynı zamanda birçok vakıf ve sivil toplum kuruluşlarında da yöneticilik yapmaktadır.

Mustafa Işık, Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ın 2015 yılında makamında şehit düşmesinin ardından başkanlığa aday oldu. Belediye Meclis toplantısına katılım sağlayan 18 meclis üyesinin 18 oyunu da alarak Gürsu Belediye Başkanlığına seçildi. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
Tamamını Oku
Yeni Medya Elektronik A.Ş