30 Aralık 2013, 15:11

Kadir Topbaş, Mustafa Sarıgül'ü Geride Bıraktı

İstanbul Başkanlığı için yarışan AK Parti'nin adayı Kadir Topbaş ile CHP'nin adayı Mustafa Sarıgül arasındaki rekabet, istatistiklere de yansıdı.

Türkiye'nin en büyük 'Dijital Haber Bankası Habermetre,  Kadir Topbaş'ın ve  Mustafa Sarıgül'ün istatistiklerini tuttu. Seçimlere 3 ay kala  Mustafa Sarıgül'ün  Kadir Topbaş'ı yakaladığı yorumları yapılırken 2 adayın istatistiklerini sizler için kıyasladık.

İSTANBUL İÇİN KAPIŞACAKLAR

30 Mart yerel seçimleri öncesi partiler için en önemli kent hiç kuşkusuz ki İstanbul. Seçimlere 3 ay kaldı.  AK Parti,  CHP,  MHP ve  HDP'nin İstanbul adayları açıklandı.  AK Parti,  Kadir Topbaş'la yola devam ederken  CHP,  Mustafa Sarıgül'le çıkış yakalamanın peşinde.  MHP'nin İstanbul adayı ise diğer adaylara kıyasla iddiasız.  Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul'u Rasim Acar'la alma planı yapıyor.  HDP ise Kürt hareketi içerisindeki en medyatik isimle İstanbul için aday: Sırrı Süreyya Önder.

ANKETLERDE SARIGÜL TOPBAŞ'I YAKALADI

Anket şirketleri İstanbul'daki mücadelenin AK Parti-CHP arasında geçeceğine vurgu yapıyor. Yapılan son araştırmalarda; İstanbul'da Sarıgül'ün Topbaş'ı yakaladığı görülüyor. Konsensus Araştırma Şirketi'nin anketinde  Kadir Topbaş'ın ve Sarıgül'ün oyu yüzde 44 olarak açıklanmıştı.

KİM DAHA TREND?

Türkiye'nin en büyük 'Dijital Haber Bankası Habermetre,  Kadir Topbaş'ın ve  Mustafa Sarıgül'ün istatistiklerini tuttu. "Habermetre"nin yeni hizmeti "Kim Daha Trend?" bölümünde ikilinin istatistklerini sizin için derledik.

KARŞILAŞTIRMA İÇİN TIKLAYIN

TOPBAŞ, SARIGÜL'Ü GEÇTİ

24 saatlik karşılaştırmada  Kadir Topbaş 136 habere konu olurken Sarıgül, 91 habere konu oldu. Topbaş'ın 198 haberde ismi geçerken Sarıgül'ün ismi ise 350 haberde geçti. Topbaş'ın, 136 sitede haberi yayınlanırken Sarıgül'ün, 91sitede haberi yayınlandı.

30 Aralık 2013 Pazartesi 15:11