Müsteşar Kasırga, Mazeret Bildirerek Toplantıya Katılmadı

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Fahri Kasırga, Hsyk'nın Seçim Gündemli Toplantısına Sağlık Sorunları Nedeniyle, Hastaneye Sevk Aldığı Yönünde Sözlü Bildirimde Bulunarak Toplantıya Katılmadı.

Müsteşar Kasırga, Mazeret Bildirerek Toplantıya Katılmadı
22.03.2007 13:03 | Son Güncelleme: 22.03.2007 13:03

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Fahri Kasırga daha önce mazeretsiz olarak katılmadığı HSYK toplantısına bugün mazeret bildirerek katılmadı.

Yargıtay'daki 23, Danıştay'daki 6 boş üyelik için yaklaşık 10.5 aydır toplanamayan HSYK, seçim gündemli bugünkü toplantısını da yapamadı. Salt çoğunluğu sağlayamayan HSYK, konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. HSYK'dan yapılan açıklamada 13 Mart 2007 günü Fahri Kasırga'nın karşı oyu ve oy çokluğuyla seçim gündemli toplantının yapılması kararı alındığı, ancak müsteşarın toplantıya katılmaması nedeniyle üye tam sayısı ile toplanması gereken yüksek kurulun toplanamadığı hatırlatıldı. HSYK açıklamasında şöyle denildi:

"Yüksek kurulun mutat toplantısı olan 22.3.2007 Perşembe günü saat 10.00'da başlayan toplantısına adalet Bakanlığı müsteşarı sayın Fahri Kasırga'nın sağlık sorunları nedeniyle hastaneye sevk aldığı, Personel Genel Müdürlüğü'nde görevli Tetkik Hakimi Nihat Ulus'u görevlendirip sözlü olarak bugün saat 10.22'de bildirdiğinde, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Vekili'nin toplantıya katılması, yüksek kurulun çalışmalarının sağlanması yönünde adalet Bakanlığı'na yazı yazılmış ancak herhangi bir yanıt verilmemiş, toplantı da yapılamamıştır."(ANKA)

Kaynak: ANKA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Müsteşar Kasırga, Mazeret Bildirerek Toplantıya Katılmadı - Haberler