Ne Ezel Ne Ali En İyisi Pargalı!

2'inci Antalya Televizyon Ödülleri sahiplerini buldu.

Ne Ezel Ne Ali En İyisi Pargalı!
01.05.2011 03:15 | Son Güncelleme: 01.05.2011 09:26
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 2'inci Antalya Televizyon Ödülleri sahiplerini buldu. Yılın En İyi Drama Dizisi Muhteşem Yüzyıl oldu. Gecenin en çok ödül alan dizisi komedi dalından çıktı. Yahşi Cazibe 6 ödül birden aldı. Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi ise gecenin en çok ödül alan ikinci dizisi oldu. Dizi, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü dahil 5 ödülle geceden ayrıldı. 'En İyi Haber Bülteni Sunucusu' ödülü Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar'ın oldu.

KIRMIZI HALININ YILDIZLARI

Türk televizyon sektörünün en iyi dizi filml, televizyon programı ve yapımlarının ödüllendirildiği yarışmanın Mardan Palace Otel'deki ödül gecesi, kırmızı halı geçişiyle başladı. Kırmızı halının yıldızları Arka Sokaklar dizisinden Çağla Kubat ve Zeynep Beşerler oldu. Ezel disinin oyuncusu Bade İşçil derin sırt dekolteli elbisesi ve şıklığıyla göz kamaştırdı.

BAYKAL DA KATILDI

Demet Tuncer ve Oktay Kaynarca'nın sunuculuğunu yaptığı ödül gecesine aday gösterilen dizilerin oyuncuları ve ekipleri ile televizyon sektörünün her alanındaki temsilcileri, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve davetliler katıldı. Sunucu Kaynarca, gece katılan CHP eski Genel Başkanı Baykal için türkü söyledi.

'İYİ Kİ VARSINIZ'

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, gecede yaptığı konuşmada sanatçıların üzülmesini ve rencide edilmesini hiç istemediklerini söyledi. Başkan Akaydın, geceye katılan sanatçılara "İyi ki varsınız" diye seslenirken "Özellikle onurlarının kırılmasının hiç istemiyoruz. Onların adalet adına adaletsizlikle, demokrasi adına demokrasisizlikle ve özgürlük adına tutuklanmalarını da istemiyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Faruk Bayhan başkanlığında Berna Laçin, Fatih Ediboğlu, Efe Önbilgin, Ziya Öztan, Nilgün Öneş, Hidayet Karaca, Mesut Yar, Memet Güler, Yüksel Aytuğ, Cengiz Haydar Barut ve Cafer Yiğitoğlu'ndan oluşan Antalya Televizyon Ödülleri ana jürisinin 32 kategoride ödüle layık gördüğü isimler açıklandı.

ONUR ÖDÜLÜ AKMANSOY'A

Zeliha Sunal'ın şarkıları ve şovlarıyla renklenen gecede Antalya Televizyon Ödülleri Onur Ödülü Tekin Akmansoy'a verildi. Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi 'Kaynanalar'da Kayserili uyanık işadamı Nuri Kantar'ı canlandıran Akmansoy'a ödülünün aynı diziden rol arkadaşı ve 'Döndü' karakteriyle Türk televizyon tarihinin unutulmaz karakterlerinden birini yaratan tiyatro sanatçısı Defne Yalnız verdi. Ödülü alan Akmansoy, "38 sene önce başladığım bir dizinin böyle bir ödül alacağına hiç düşünmemiştim" dedi. Tekin Akmansoy, sanatçılar için daha fazla özgürlük istedi.

ÖZEL ÖDÜLLER TEPKİYE NEDEN OLDU

2'inci Antalya Televizyon Ödülleri'nde Juri Özel Ödülü, ödül sahipleri açıklanmadan, drama dizisi dalında 'En İyi Erkek' ve 'En iyi Kadın' oyuncu dallarında aday olan Vahide Gördüm, Erdal Özyağcılar'a verildi. En İyi Polisiye Dalı'ndan aday olan Behzat Ç. ve Lale Devri dizileri de Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

DÜNDAR EN İYİ HABER SUNUCUSU

En İyi Haber Bülteni Sunucu ödülünün ise Star Haber Gurup Başkanı Uğur Dündar'ın oldu. Dündar'ın ödülünü Doğan Haber Ajansı (DHA) Antalya Bürosu Görüntülü Haberler Sorumlusu Ahmet İstek aldı.

En İyi Haber/Tartışma Programı'nda ödül Cüneyt Özdemir'in hazırlayıp sunduğu CNN Türk'te yayınlanan 'bir ekran klasiği' 5N 1K'nın oldu. Ödülü Özdemir adına Fatih Türkmenoğlu aldı.

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ 5 ÖDÜL ALDI

Kanal D'de yayınlanan 'Öyle Bir Geçer Zaman ki', aday olduğu dallarında Muhteşem Yüzyıl, Ezel gibi güçlü rakiplerini geride bırakarak 5 ödüle uzandı. Dizide 'Cemile' karakterini canlandıran Ayça Bingöl, Farah Zeynep Abdullah, Aras Bulut İynemli, Yönetmen Zeynep Günay Tan, Görüntü Yönetmeni Nilüfer Giritlioğlu ödüle uzanan isimler oldu. Öyle Bir Geçer Zaman ki ekibi çekimler devam ettiği için geceye katılamadı.

MUHTEŞEM YÜZYIL

2. Antalya Televizyon Ödülleri'nde 'En iyi Drama Dizi' ödülü ise Muhteşem Yüzyıl'ın oldu. Muhteşem Yüzyıl, 'En İy

Kaynak: DHA