Nehre Düşmekten Son Anda Kurtardı

Tunca Nehri'ne düşmek üzere olan aracı son anda frene basarak durdurdu.

16.05.2011 09:40 | Son Güncelleme: 16.05.2011 09:40Nehre Düşmekten Son Anda Kurtardı
Edirne'de, dar yolda otomobili ile geri manevra yapmak isteyen Faruk Dönmezer, Tunca Nehri'ne düşmek üzere olan aracı son anda frene basarak durdurdu. Otomobilin nehre düşmemesi için içinden çıkamayan ve ayağını frenden çekemeyen Faruk Dönmezer'in yardımına polis yetişti. Gelen çekici, otomobili halatla çekerek kurtardı.

Edirne Sanayi Sitesi'nde marangoz ustası olarak çalışan 50 yaşındaki Faruk Dönmezer, saat 07. 50'de Tunca Nehri kenarındaki topraklı dar yola yanlışlıkla girince 22 ES 087 plakalı otomobilini manevra yaparak geri döndürmek istedi. Ancak otomobil bayır aşağı kayınca nehre düşmeye 10 santimetre kala Dönmezer frene basarak durdurdu. Otomobili hareket ettiremeyen ve inemeyen Dönmezer, polisi arayarak yardım istedi ve aracın içinde ayağı frene basılı halde beklemeye başladı.

Kısa sürede gelen polis ekipleri, otomobili kendi imkanları ile kurtarmayı başaramayınca çekici istedi. Gelen çekici, içindeki sürücüsü ile birlikte otomobili halatla çekerek kurtardı. Polis ekipleri, yaptığı testte sürücünün alkolsüz olduğunu belirledi.

Geri manevra yapmak isterken otomobilin kaydığını belirten sürücü Dönmezer, "Kendi imkanlarım ile otomobili çıkartamadım. Geri kaydığı için de nehre düşmemek için ayağımı frenden çekmedim" dedi. Dönmezer, ardından otomobiline binerek işine gitti. - Edirne

Politika, Güncel

Kaynak: DHA

13.12.2019 06:48:29