Dünya koronavirüsle mücadele ederken, Nijerya'da Lassa salgınında ölenlerin sayısı 176'ya çıktı

Tüm dünya Çin'de ortaya çıkan ve global salgın haline gelen koronavirüsle mücadele ederken, Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'da, hayvandan insana geçen ve ölümcül olabilen Lassa ateşi salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 176'ya yükseldi.

27.03.2020 12:29 | Son Güncelleme: 27.03.2020 15:25
Yorumlar (35)
ÖZ TÜRK: İZCİ SANA BİR KAPAT DAHA KOLEKSİYON YAPARSIN GÜNDE BEŞ KEZ CENAB-I ALLAH NEDEN ABDEST ALDIRIYOR HİC DÜSÜNDUNMU DÜSUNMESSIN CÜNKU YOZLASMISSIN BU DEGERLI KAPAT BUNUDA SAKLA !!!
ÖZ TÜRK: İZCİ DENEN YOZLAŞMIŞ KAFA ŞIMDİ ELLERİN YIKANMASI AYNI ABDESTEKİ GIBI TARIF EDIYOR UZMANLAR.NEDEN ACABA ANLAYAMASSIN. SEN ANLARSAN BUDA SANA KAPAK OLSUN AMA BU KAPAK CIKMAZ SENDEN UNUTMA TEMIZLIK IMANDANDIR KAPİŞ !!!
OKU: Yilan sokunca neden panzehirini vurunca ilesiyoruz? Yilanda Allahin yarattigi hayvan sonucta....birakin issirsin degil mi? Hani virusu Allah yaratti diyonuz yaa...Allah niye insanin ölmesini istesin....peygamberimiz 1 insan ölduren tum insanligi öldurmus olur....der
KAMİL: Şu kainatta hiçbir şey tesadüfen olmuyor.virüs ün aklı yok.onu yaratan Rabbimiz bize tedbirli olmamızı söylüyor.virüsler boşa yaratılmamış.tedbirini al.eskidende vardı.şimdide var.fakat çevresel faktörler.iklim vb koşullar .onu daha dirençli yapıyor.beslenme alışkanlıkları vs.dua etmeliyiz .Bizi yaradana dua etmeliyiz.insan tek başına bunun üstesinden zor gelir.
İZCİ: SEN DUA ET. VİRÜS İÇİN SAKAL TEHLİKE, KALABALIK TEHLİKE, ALKOL ÇÖZÜM. BUNUN ADI KAPAK.
TUĞTAK: böyle olmadı ama yaaa tek tek gelerek türkleri bitiremezsiniz ?? oldu olacak haytası koronası derken bir kaç arkadaşınızı da alın gelin çemberi oluşturak ?????+?
BEYİN SART: Ne alaka lan??
0 0
FAHRİ: la bi durun laaa
KAPPA: işte buna dram denir :D
1 0
ALİ: İnsan oğluda dünyanın kanseridir. Şu virüsun yaptığını biz tüm doğaya ve hayvanlara yaptık. Elbette doğa bu gidişe dur diyecek ve bizden güçlü bir canlı koyacak karşımıza. Bu muhtemelen virüsler olacak.
CORONA SAVAR: Kafan güzel mi uçuşa geçmişsin. .
2 3
AAAA: ademoglu virusun allahla ne ilgisi var simdi, herseyi din kilifina sokmayin
ADEMOĞLU: saçmalamaya devam muhtemelen sende evrımleşirsın. herşey ALLAHın kanununa göre hareket eder. emir tahtında vazıfe görür. akılsız şuursuz mahlukat başıboş değillerdir.
BİRİ: laf konuştu
4 1
İLK DEFAMI HASTALIK OLUYOR SANKİ: heralde birileri virüslerin adını yeni öğreniyor. savaş çıkaramayanlar virüsler milleti korkutuyorlar.
HAYRİ: ŞU OHAL ÇIKSIN ARTIK
MURAT: Rabbim her şeyin en iyisini bilendir. Her musibette bir nasihat vardır. Aklınızı başınıza toplayın insanoğlu.
SEBEPLER PERDEDİR: Bi kendine gel insan , her yeri yaktın , yıktın , mafettin. ALLAH seni yakıp yıkman için göndermedi. ALLAH seni onu tanıyıp ibadet edesin diye gönderdi, Şimdi ayıkla princin taşını ayıklayabilirsen .
PAŞALI: İnsanlar kolonya şişesini çamaşır suyu ile, çamaşır suyu şişesini kolonya ile, Kolonya şişesini sirke ile siliyor yani millet çıldırmak üzere :)
PARABABALARI: Baronların işi bu yeni dünya düzeni kurma çabası, nufusu 7 milyar olmuş dünyada nufusu eksilmek maksat.
ÜZÜLDÜK...: Ne diyelim insan üzülüyor. Kedilerden oluşan bir tim kurmak gerekecek herhalde. Yalnız ciddi eğitimden geçmeleri gerekiyor. Bu arada korona ve sıtma ilaçları haberleri okuyoruz. Cidden etki ediyorsa beğenilmeyen Afrikadaki doktorlar bu konuda tüm dünya doktorlarından daha tecrübeli. Bir tanıdığım Afrika dönüşü sıtmaya yakalanınca burada oradan bir doktor tarafından ancak tedavi edilebildiğini anlatmıştı.
KRAL HÜSEYİN: Kış lastikleri lassa sen gavura yasla
SSK EMEKLİSİ: KULA BELA GELMEZ HAK YAZMAYINCA. HAK BELA YAZMAZ KUL AZMAYINCA. . , KUL AZMAYINCA, HAK KULDAN , İNTİKAMINI KUL İLE ALIR . DİNİ İRFANI BİLMEYEN BUNU KUL ETTİ SANIR: HZ MEVLANA .
YUSUF D.: Sağlamsa. .
ALPER: Boyle olmayacak bütün virusu kaynağında yok etmeli.hangi ülkede varsa komple yakmalı o ülkeyi içindeki insanlarla
AAAA: kim yakacak sen mi
0 2
ATİLLA: Alperi yakalım o zaman başta :) ilk kurban gel hocam
MERCAN ,: Türkiyede de var
CEM: Dünyanın ekolojik dengesini bozan çok çağdaş batı uygarlığı aklını başına alıp aralarındaki insanlık düşmanı bilim adamlarını ve sömürü düzenini temizlemeli
SERKAN: Lassa kardeşim sen bir dur zaten ortalık karışık
OSMAN KARTAL: herkes her şeyi herşeyi taksitle taksit taksit satmaya ve satınalmaya devam ettiğinden kıyamette herhalde taksitle geliyor. yavaş yavaş ödetiyor
HULYA: Fare yenmez yemeyin
FARE: Bende diyorum beni yemeyin diye ama dinleyen yok. Alt tarafı bi tutam peynir koyacaksınız Amma pinti insanlarsınız.
1 8
..: insana zarar yine insandan ulaşıyor. kendi elimizle kendimizesn hazırladık. feryat etmek boş
TOLGA06: Dünyanın, doğanın, hayvanların intikamı. . .