"Nusr-Et'in sahipleri hisse satışı için görüşmeler yapıyor" iddiası

Nusr-Et'in üç ortağı Nusret Gökçe, Ferit Şahenk ve Mithat Erdem şirketteki paylarının bir kısmını satmaya hazırlanıyor. Satış sonrası Nusr-Et'in 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşması bekleniyor.

12.11.2019 20:07 | Son Güncelleme: 12.11.2019 20:12

Bloomberg'de yer alan habere göre tuz serpme hareketiyle dünya çapında ünlenen sosyetik kasap Nusret Gökçe'nin de hissedarı olduğu Nusr-Et'in ortakları hisse satışını değerlendiriyor. Ferit Şahenk, Nusret Gökçe ve Mithat Erdem'in satışının ardından şirketin değerinin 1 milyar doları bulması bekleniyor.

2010 yılında kurulan Nusr-Et'te Gökçe ve Erdem'in toplam hisselerinin oranı yüzde 49. Kalan yüzde 51 ise Şahenk'in büyük ortağı olduğu D.Ream Group'a ait.

NUSR-ET'İN BU YIL KÂRI 70 MİLYON DOLAR

Şahenk, Ağustos ayında verdiği bir röportajda 800 milyon Euro'luk bir varlık satışı planladıklarını söylemişti. Doğuş Holding geçen yıl D.ream Group'un yüzde 17'sini Singapur merkezli yatırım firması Tamasek'e ve Londra merkezli Metric Capital Partners'a 200 milyon dolara satmıştı. Bloomberg'e konuşan kaynaklar, Nusr-Et şirketinin bu yıl vergi ve amortisman öncesi kârının 70 milyon dolar olduğunu ifade etti.


Mithat Erdem, Ferit Şahenk, Nusret Gökçe, Gökçe, Magazin, Ekonomi


HABER YORUMLARI (20)
EBENİZ KİM:Bu da adam.oldu ya !!! Nedeyim düzgün birkisi cikmiyo tr den sevinelim..hep ego hep artislik hep yem içme ...teknoloji yok üretim yok...
ADINIZI YAZIN:arkadaşlar bu adam zenginden alıyor bu paraları ve ülkemize az da olsa katkı sağlıyor niye kıskanıyorsunuz. Siz de çalışın sizinde olsun.
YORUM VAR:yorum yok
DELİ AMA DAHİ:adamlar para basıyor resmen ve şubeleri hep ful dolu
KGBN:Doğan grubu sağolsun senin ve senden daha tecrübeli insanlar var ama yukarı çıkamıyorlar çıkarken bazı o çocukları fitne iftira baskı uyguluyorlar zengin godoşları istisnalar gayideyi bozmaz
MSDS:Kazanç bu kadar yüksek olsa asla ortakları hisse satmaz onlar iş adamı salak değil, bunun meali Nusrette gidişat cacık, kokusu maksimum 18 ay sonra çıkar . .
YORUM YOK:YORUM YOK
YORUM YOKMUŞ:YORUM YOKsa niye yazıyon ümüğünde gözünün yağına yumurta gırdığım
YASİR:Bir ete bu kadar para verenlere acıyorum
ASİ:Kiminin kendi parası, kiminin kendi zevki birader. Kimin, kaç liraya et sattığından sana ne? Oldu olacak bu millet, cebindeki parayı harcarken sana hesap versin. ''Ağabey bu etin kilosu ?? lira, alayım mı bana acır mısın?'' Diye sormalarını falan bekliyorsun sanırım. Yaşam kendine, zevk kendine.
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın
13.11.2019 17:16:48