Öcalan'ın Belediye Başkanı Yeğenine Hapis Cezası

Adana'nın Merkez İlçesi Yüreğir'e Bağlı Yakapınar Belde Belediye Başkanı Osman Keser, 1. Derece Sit Alanına Park Yaptığı Gerekçesiyle Yargılandığı Mahkemece 1 Yıl 8 Ay Hapis ve 4 Bin 166 YTL Para Cezasına Çarptırıldı.

Öcalan'ın Belediye Başkanı Yeğenine Hapis Cezası
02.07.2007 14:55 | Son Güncelleme: 02.07.2007 14:55

Adana'nın merkez ilçesi Yüreğir'e bağlı Yakapınar Belde Belediye Başkanı Osman Keser, 1. derece sit alanına park yaptığı gerekçesiyle yargılandığı mahkemece 1 yıl 8 ay hapis ve 4 bin 166 YTL para cezasına çarptırıldı.

Adana 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yeğeni olan Belediye Başkanı Osman Keser katılmadı. 2005 yılı Ağustos ayında Lokman Hekim Caddesi üzerinde 1. derecede sit alanı üzerine park yaptığı iddiasıyla yargılanan Keser, 2 yıl hapis ve 5 bin YTL para cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, Keser'in duruşmalardaki iyi halini göz önüne alarak cezayı 1 yıl 8 ay hapis ve 4 bin 166 YTL'ye indirdi. Hapis cezası ise ertelendi.

Sit alanına yaptırdığı parka önce "Amed" adını veren, daha sonra ise ismi "Ahmet Kaya Parkı" olarak değiştiren Osman Keser hakkında, Adana Valiliği Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından dava açılmıştı. Abdullah Öcalan'ın ablası Havva Keser'in oğlu olan Yakapınar Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Osman Keser, park yapımının yerel bir gazetede köşe yazısına taşınmasının ardından kişilik haklarına hakaret edildiği gerekçesiyle gazeteci Osman Palamut aleyhine dava

açmıştı. Bu davanın da halen 12. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam ettiği bildirildi.

(AB-AB-SŞ-CC-Y)

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Öcalan'ın Belediye Başkanı Yeğenine Hapis Cezası - Haberler