Haber, Son Dakika, Haberler

Ödem Atmanın En Basit 9 Yolu!

Şiş bir göbek her zaman kilo aldığınız için olmaz! Ödemlerinizin olduğunu fark etmeli, buna uygun kürleri ve hareketleri yapmalısınız.

20.06.2016 17:18 | Son Güncelleme: 20.06.2016 17:18
Ödem Atmanın En Basit 9 Yolu!

Ayaklar havaya

Gün içinde ayakalarınızı havaya kaldırmaya özen göstermelisiniz. Kaldıramıyorsanız düz şekilde uzatmalısınız. Bacak bacak üstüne atmamaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde durmak ödemi çoğaltıyor.

Dinlenin

Mümkün olduğunda uzanmalı ve dinlenmelisiniz. Bu işlemi yaparken sol tarafınıza dönmelisiniz. Su için Ödemlerinizi su fazlalaştırmaz. Aksine azaltır. Unutmayın; önemli olan suyu azaltmak değil, suyu devamlı hareket ettirmektir. Bu nedenle günde en az 8 bardak su için.

Sıkı kıyafet giymeyin

Sizi sıkan, vücudunuza baskı yapan kıyafetlerden uzak durun. Yüksek topuklu rahatsız ayakkabıları hayatınızdan olabildiğince uzaklaştırın bu süre içerisinde.

Tuza ara

Tuz tüketiminize dikkat etmelisiniz. Yemeklerinize artı olarak tuz eklememeli, fakat sadece tuzsuz gıdalar da yememelisiniz.

Ahmet Maranki'den ödem atan formül

1 bardak kaynar haldeki suyun içine 4-5 gram civarında kiraz sapı atılır. 10 dakika demlendirilir. Süzülür ve içilir. Bu kür, günde 2-3 bardak içilir.

Kaynak: Haberler.Com

Etiketler: Güzellik
Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Guzellik ››Ödem Atmanın En Basit 9 Yolu! - Haberler