Oğlu Okuldaki Öğretmeniyle İlişki Yaşayan Baba Mahkemeye Başvurdu

ABD'de çocuğunun İngilizce öğretmeni tarafından cinsel istismara uğradığını iddia eden bir baba, mahkemeye başvurdu.

03.06.2015 11:56 | Son Güncelleme: 03.06.2015 12:04Oğlu Okuldaki Öğretmeniyle İlişki Yaşayan Baba Mahkemeye Başvurdu

ABD'nin eyaletinde oğlunun, İngilizce öğretmeni tarafından cinsel istismara uğradığını iddia eden bir baba, durumu sakladıkları gerekçesiyle okulu mahkemeye verdi.

Babanın şikâyeti, Hollis Ortaokulu'nda İngilizce öğretmeni olarak çalışan Jennifer Caswell'in 15 yaşındaki öğrencisiyle sınıfta, evde ve otomobilde cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etmesinden sonra geldi.

PEŞİNDEN GİTTİ

Daily Mail'de yer alan habere göre; 29 yaşındaki öğretmen, seks yapmak için annesini görmek üzere yüzlerce kilometre uzaklıkta Mississippi'ye giden çocuğun peşinden gitti. Çocukla ilk kez öğretmenlik sertifikası aldıktan altı hafta sonra ilişkiye giren Caswell, geçen ay, ABD'de yayınlanan Dr. Phil adlı televizyon programına katılmış ve şoke eden itiraflarda bulunmuştu.

"BİR KERESİNDE YANIMA GELİP..."

"Bana yaklaşıyordu, ben de ondan uzaklaşıyordum. Bir keresinde yanıma gelip beni öptü. Her şey oradan başladı" diyen genç öğretmen, sınıfta seks yapmalarının ardından kendini çok kötü hissettiğini ve "böyle bir şeyi nasıl yaptığına inanamadığını" söyledi.

2014 YILINDA İSTİFA ETMİŞTİ

Eşiyle yaşadığı sorunlar yüzünden öğrencisiyle yakınlaştığını ifade eden Caswell, hakkında çıkan söylentiler nedeniyle Nisan 2014'te apar topar görevinden istifa etti.

100 BİN DOLAR KEFALETLE SERBEST KALMIŞTI

Okuldan ayrılmasına karşın öğrencisiyle otomobilde ve evde seks yapmaya devam eden öğretmen, 100 bin dolar kefaletle serbest bırakıldı.

Çocuğun babası ise olayı örtbas etmekle suçladığı okul yönetimini dava ederken, okul da yanlış bir şey yapmadığını savunuyor.Daily Mail, Oklahoma, Dünya

Kaynak: Haberler.Com


29.01.2020 13:47:34