Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde düzenlenen "3.Geleneksel Eğitim ve Kültür Şenliği"nin ikinci gününde üç etkinlik yapıldı.

Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi
07.06.2012 18:31 | Son Güncelleme: 07.06.2012 18:31
Samsun'un Vezirköprü ilçesinde düzenlenen "3. Geleneksel Eğitim ve Kültür Şenliği"nin ikinci gününde üç etkinlik yapıldı.

Köprülü Mehmet Paşa Stadyumu'nda yapılan güreş müsabakalarında 40 öğrenci kıyasıya mücadele etti. Öğleden sonra Cumhuriyet Anaokulu öğrencilerinin resim sergisi ve diğer etkinlikleri yer aldı. Etkinliklere Vezirköprü Kaymakamı Ozan Balcı, Belediye Başkanı İ.Sadık Edis, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Işıktaş ile birlikte çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Akşam Atatürk İş Merkezi'nde devam eden programda Yukarınarlı İlköğretim Okulu'nun hazırladığı 3 perde halinde 14 öğrenciden oluşan müzikal komedi tarzında oynadığı Pamuk Prenses ve Dört Buçuk Cüceler adlı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.

Öğrencilerin sergilediği müzikal-komedi oyunundan ardından Çamlık Parkı'nda yapılan Yetenek Yarışması'nda yarı finale kalan 10 öğrenci grubunun gösterileri parkı dolduran davetlilere unutulmaz anlar yaşattı.

Vezirköprü'de ilk defa gerçekleştirilen yarışmada yarışmasında ilçeye 60 km uzaklıktan gelen Tahtaköprü İlköğretim Okulu öğrencileri bastıbacak şov gösterisi ile birinci olurken, yine çok uzaklardan Mezraa İlköğretim Okulu öğrencileri kendi yazdıkları tiyatro gösterisi ile ikinci oldular. Üçüncülüğü ise Vezirköprü Lisesi taklit dalında aldı. - SAMSUN

Kaynak: İHA

Haberler››Güncel››Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi - Haberler