Öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na koreografili destek

Öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na koreografili destek Öğrencilerin bedenleriyle oluşturduğu Türkiye haritası havadan görüntülendiKOCAELİ - Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bulunan ortaokulun öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı'na...

18.10.2019 18:48 | Son Güncelleme: 18.10.2019 18:51
Öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na koreografili destek
Öğrencilerin bedenleriyle oluşturduğu Türkiye haritası havadan görüntülendi
KOCAELİ - Kocaeli'nin ilçesinde bulunan ortaokulun öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 'de gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı'na hazırladıkları özel koreografi ile destek verdi.
Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye'de barışı sağlamak ve kendi sınır güvenliği sağlamak için "Barış Pınarı Operasyonu" gerçekleştiriyor. Mehmetçiğin operasyonuna Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bulunan İgsaş Ortaokulu öğrencileri hazırladıkları özel koreografi ile destek verdi.
Barış Pınarı Harekatı'na destek
Suriye'de Barış Pınarı Harekatı'nı gerçekleştiren Mehmetçiğe destek olmak için bir araya gelen 790 öğrenci, hazırladıkları koreografi ile görenleri duygulandırdı. Öğrenciler içerisinde ay yıldızın bulunduğu Türkiye Haritası bedenleriyle oluşturarak asker selamı ile Mehmetçiklere moral gönderdi. Koreografi kapsamında dev Türk Bayrağı ve dev Atatürk Bayrağı açıldı. Koreografinin alt kısmında ise öğrenciler "Vefalı Türk" yazısı oluşturdu. Yapılan koreografi ise havadan görüntülendi. Görüntülerde öğrenciler, bedenleri ile Türkiye haritası oluşturarak Türk bayrağı ve Atatürk posteri açıyor.
Mehmetçik barışın simgesidir
Öğrencilerin hazırladığı koreografi hakkında bilgi veren Ortaokul Müdürü Murat Dumansız, "Amacımız Mehmetçiğimize destek vermek. Bugün ordumuzu Suriye'de barışı sağlamak için mücadele ediyor. Öğrencilerimizle birlikte bizde Mehmetçiğimizin bu mücadelesine destek vermek için özel bir koreografi hazırladık. Türk Ordusu her zaman barışın simgesi olmuştur. İnşallah evlatlarımızın burnu bile kanamadan operasyonu bitirip memleketlerine dönerler" açıklamasında bulundu.
Öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na koreografili destek

Barış Pınarı Harekatı, Körfez, Suriye, TSK, Genel

Kaynak: İHA


18.11.2019 00:07:38