29.03.2012 20:42

Öğrencilere Fotoğraf Sevgisi Aşılanıyor

Öğrencilere Fotoğraf Sevgisi Aşılanıyor

Bursa Kent Konseyi Fotoğraf İmece Topluluğu Çalışma Grubu'nun fotoğraf sergisi, Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde izlenime sunuldu. Öğrenciler, sergideki eserleri ilgiyle izledi.

Bursa Kent Konseyi Fotoğraf İmece Topluluğu Çalışma Grubu, Bursa FOTOFEST kapsamında düzenlenen ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan fotoğrafları okul ve kamu kurumlarına bağışlamaya devam ediyor. "Griye Veda, Renklere Merhaba" projesinin 26. etap sergisi, Bursa Vali Yardımcısı ve Gemlik Kaymakamvekili Adnan Kayık, Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, Fotoğraf İmece Topluluğu Çalışma Grubu Temsilcisi Hüseyin Ceylan, Okul Müdürü Nazım Hikmet Seren, çalışma grubu üyeleri, öğretmen ve öğrencilerin iştirakiyle Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde açıldı.

Vali Yardımcısı Kayık, fotoğraf sanatının öğrencilere sevdirilmesinin önemli olduğunu söyledi. Bursa Kent Konseyi yetkililerine ve Fotoğraf İmece Topluluğu Çalışma Grubu üyelerine teşekkür eden Kayık, projenin diğer okullarda da devam etmesini temenni etti.

Çalışma Grubu Temsilcisi Hüseyin Ceylan ise ilk kez Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçeleri dışında Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde sergi açtıklarını söyledi. Ceylan, fotoğraf sanatını öğrencilere aşılamak istediklerini ifade etti. Okul Müdürü Nazım Hikmet Seren de çalışma grubu üyelerinin emeğini takdir ettiklerini belirtti.

Alaattin Kanlıoğlu, Ali Fuat Altın, Ali Haydar Ceylan, Arif Tanju Korkmaz, Aslı Çelikel, Baki Berk Kayalar, Bangguo Xie, Burak Şenbak, Chan Kwok Hung, Charles Hayou Ming, Cüneyt Çelik, Çetin Canbazoğlu, Çiğdem Yılmaz, Davut Akbulut, Deniz Aydemir, Engin Güneysu, Enver Şengül, Erdem Şahin, Erol Ayyıldız, Ezgi Korkmaz, Fatih Orçun Karaduman, H.Tahir Özgür, Hadi Arslan, Hugo Alfredo Morbelli, İhsan Korkut, İrina Koliada, İsmet Danyeli, Leyla Emektar, Mahmut Boyacı, Mehmet Akif Kolay, Mehmet Çakır, Mohammed Anamul Haque, Necdet Canaran, Osman Maaşoğlu, Osman Önder, Sabahattin Özveren, Savvas Koıs, Seçkin Uçan, Shoeb Faruquee ve Sinem Kadırı'nın fotoğrafları Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin duvarlarını renklendirdi.
Kaynak: Bültenler
Hüseyin Ceylan, Bursa, Gemlik, Güncel