Haber, Son Dakika, Haberler

Öğrencilerin Atıklardan Yaptığı Eserler Beğeni Kazandı

Düzce Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi tarafından organize edilen, Atık Ürünler Tasarım Yarışması'na katılan öğrencilerin ürünleri sergilendi.

26.12.2011 14:49 | Son Güncelleme: 26.12.2011 14:49
Öğrencilerin Atıklardan Yaptığı Eserler Beğeni Kazandı
Düzce Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi tarafından organize edilen, Atık Ürünler Tasarım Yarışması'na katılan öğrencilerin ürünleri sergilendi. Sergiyi gezenler öğrencilerin atık pet şişeleri kullanarak yaptığı eserleri başarılı bulduklarını söyledi.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi tarafından Atık Ürünler Tasarım Yarışması düzenlendi. Yarışmaya 10 İlköğretim Okulundan öğrenciler katıldı. Bir ay boyunca hazırlanan ürünler Düzce Belediyesi sergi salonunda törenle vatandaşların beğenisine sunuldu.

Belediye Başkan Vekili Ali Duman, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer'in de katıldığı tören, eserlerin yer aldığı serginin açılışıyla başladı. Öğrencilerin ve davetlilerin sergiyi gezmesinin ardından atık ürünler yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yarışmada birinciliği elde eden Azmimilli İlköğretim Okulu'na dizüstü bilgisayar verildi. Yunus Emre İlköğretim Okulu'nun ikinci olduğu yarışmada üçüncülüğü ise Pakmaya İlköğretim Okulu elde etti.

Öğrenciler ve rehber öğretmenlerin destekleriyle düzenlenen yarışmada öğrencilerin büyük çoğunluğunun pet şişelerden hazırladıkları tasarımlar sergiyi gezenler tarafından beğenildi. Pet şişeler ve kartonla hazırlanan, Sultan Ahmet Camii ve Selimiye Camii büyük beğeni topladı. Pet şişelerden hazırlanan sera da ilgi gördü.

Kaynak: CHA

Etiketler: Politika, Güncel
Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Güncel ››Öğrencilerin Atıklardan Yaptığı Eserler Beğeni Kazandı - Haberler