Öğretmeninden şiddet gören 8 yaşındaki öğrenci: Arkadaşımla konuştuğum için vurdu

Gaziantep Şehitkamil ilçesinde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan Hatice K.'nın tokat attığı ve yere yatırarak kulağını çektiği 8 yaşındaki Meryem Gözeş, öğretmeninin kendisine arkadaşıyla konuştuğu için şiddet uyguladığını söyledi.

19.02.2020 15:43 | Son Güncelleme: 19.02.2020 16:05

Sözleşmeli öğretmen Hatice K.'nın görev yaptığı Gaziantep Batmazoğlu İlkokulu'nda dövdüğü 2. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Gözeş, arkadaşıyla konuştuğu için öğretmeninin dövdüğünü söyledi.

ÖĞRENCİLERİ TOKAT ATTI, YERE YATIRIP KULAKLARINI ÇEKTİ

Göllüce Mahallesi'nde bulunan Sadettin Batmazoğlu İlkokulu'nda önceki gün meydana gelen olayda, sözleşmeli öğretmenlik yapan Hatice K., iddiaya göre, eğitim verdiği ilkokul 2'nci sınıf öğrencilerinin yüzlerine vurdu, bazı öğrencileri ise yere yatırıp kulağını çekti. Öğrencilere uyguladığı şiddetin görüntülerinin medyaya yansıması üzerine Hatice K. hakkında soruşturma açılarak, okulla ilişkisi kesildi.

"ARKADAŞIMLA KONUŞTUĞUM İÇİN VURDU"

Öğretmenin şiddet uyguladığı öğrencilerden Meryem Gözeş, yaşadıklarını anlattı. Küçük kız arkadaşıyla konuştuğu için şiddet gördüğünü ifade ederek, "Öğretmenimiz bana arkadaşımla konuştuğum için vurdu. Diğer arkadaşlarıma da yazı yazamadığı ve okuyamadığı derslerini yapmadıkları için vurdu" dedi.

Öğretmeninden şiddet gören 8 yaşındaki öğrenci: Arkadaşımla konuştuğum için vurdu

Hatice Çarpar, Şehitkamil, Meryem, 3. Sayfa, Güncel

Kaynak: DHA


HABER YORUMLARI (56)
R:Sevgili Cumhurbaskanim ATATÜRK Havalimaninin adini Neden degistirdiniz, Nerede Atatürk ismi varsa kalsin lütfen.
BİR KUL:Ah Milli Egitim, DERS kitaplarina kapali bayanlarin sevecen, acik bayanlarin hissiyatsiz inancsiz gibi resimledigin görsellere bakinca, kacinci asirda yasiyorum ACABA diye kendi kendime soruyorum. Vatandaslarin yazdigi yorumlara BAK Ne dedigimi anlarsiniz, Milli Egitim Bakani, anneleri basi acik kapali DIYE neden ayirima tabii tutuyorsunuz, SIZIN vucdaniniz YOK mu, ALLAH tan korkun.
PARASIZ ADAM ADAM MI:Çocuk abartmış yerlerde sürünmüş. Yiyeceğin iki tokat. Yeni nesil sopa yemeye yemeye ne hale geldik ortada.
BAYKUŞ:birazda kendi çocuklarınız bakın yeri geldimi evde bıkıyorsunuz yaramazlıklarından bir sınıf dolusu çocukla başetmek kolaymı biz zamanında dayakta yedik nolduk sanki şimdiki gibi ahlaksız duygusuz bir nesil yetişiyor eğitim bitmiş
ZENGİN:öğretmenin ÇOCUĞUN kulağını çektiği falan yok çocuk yerde tepiniyor öğretmen şaşırıp kalmışa benziyor RESMEN OYUN bence tamamen ÇAMUR AT İZİ KALSIN ayrıca bırakın yetti açık kapalı muhabbeti baydı sıktı yeter. . . . . . . . . . . . . . . . ÖĞRETMENDE DEĞİLİM
DJ BORİS BREJCHA:YİNE KAPALI
O HALDE:kapalı olunca dikkat çekiyor niye çok az. şiddet yapan çoğunluk, gerisi yani, açık. kapalı oluşun olumlu etkisi var gibi.
GURBETCİ:Oysam milli ogretim kitabinda kapalilar cocuklari seviyor, acik olanlar kiziyordu. Kapali acik fark etmez ama hukumet bunlari ayirdi ne yazikki
MALUM KEMAL:Senin gibiler dedi diye açılacak hali yok herhalde.. Sana ne kapalı, açık..
1234:Korkulacak tek tipler bunlar zaten
Tüm 56 yorumu okumak için tıklayın
20.02.2020 13:13:25