14 Mart 2018, 12:03

Okul Katliamına Etkileyici Anma! Yüzlerce Sahipsiz Ayakkabının Arasında Yürüdüler

ABD'de Şubat ayında bir okula düzenlenen silahlı saldırı sonucu 17 kişinin ölmesini bireysel silahlanmaya bağlayan protestocular, oldukça etkileyici bir eyleme imza attı.

Geçtiğimiz ay  ABD'nin  Florida eyaletindeki bir liseye düzenlenen silahlı saldırıda, 17 kişi ölmüş çok sayıda kişi ise yaralanmıştı. ABD tarihinin en büyük okul katliamlarında biri olan saldırıdan sonra bireysel silahlanma ile ilgili tartışmalar da hız kazandı.

ETKİLEYİCİ EYLEM

 Beyaz Saray önünde yapılan protesto eyleminde, olaya maruz kalan öğrencilerin ayakkabıları yerlere yerleştirildi. Oldukça etkileyici görüntülere sahne olan eylemde, protestocular ayakkabıların arasında sessizce yürüdü.

"1 ÇOCUK DAHA ÖLMESİN"

"7 bin çocuk öldürüldü, 1 tane daha olmasın" yazılı pankart taşıyan göstericiler, bireysel silahlanma karşı olduklarını haykırdı.

Florida,Amerika Birleşik Devletleri
14 Mart 2018 Çarşamba 12:03YORUMLAR (7)
DEDEKORKUT : silahın sorumsuz ellere geçişi engellenmeli. dünyada tehdit olmadan yaşamak herkesin hakkı
A: Ayakkabışarı yurt dışındaki yetimlere gönderinşz israf etmeyin
ARZU: ÇOCUKLAR ÖLÜMÜ ÜZERİNDEN SAÇMA YORUM YAPIP İŞİ POLİTİKAYA GETİRİORSUNUZYA PES DOĞRUSU.NERDE BİR ÇOCUK ÖLSE İÇİNİZ YANMALI.
  • ENPATİ : Arzu hanim bakin belliki bos bir sohbete gerek duymussunuz soyle soyleyelim o zaman abd baska ulkelerdeki insanlari oldururken aklinda su olacak ya benim okul katliamlarinda cooook canim yandi bir suru vatandasimin cani acidi nasil uzulduk biz ne yapiyoruz yazik diyerek kendine gelmeli cunku islamiyet soyle der ne yapsalar bos goklerden gelen bir emir vardir saygi ile
....: Filistinde gutada ölen çocuklar peki ? onlara çocuk değil mi? onlara sebebiyet veren abd sen ve senin yardakçıların değil mi