Okul Sağlığı Hizmetleri İş Birliği Protokolü İmzalandı

Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi ile Bilecik Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında “Eğitimde Okul Sağlığı Hizmetleri İş Birliği Protokolü” imzalandı.

30.03.2017 11:41 | Son Güncelleme: 30.03.2017 11:41Okul Sağlığı Hizmetleri İş Birliği Protokolü İmzalandı
Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi ile Bilecik Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında "Eğitimde Okul Sağlığı Hizmetleri İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında yapılan protokol, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Bilecik Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Ömer , Bulaşıcı Hastalıklar Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Muhammet Kolcu ve Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Müdürü Fadıl Ağdağ tarafından imzalandı.

İmzalanan protokolde öğrencilerin ve okul çalışanlarının korunması, temizlik ve hijyen konusunda teşvik ve geliştirilme, sağlıklı okul hayatının sağlanması ve sürdürülmesi amaçlanırken, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş öğrencileri eğitim öğretim faaliyetleri ile geleceğe hazırladıklarını ve onların sağlık durumlarını da izleyip takip etmenin önemli olduğun belirtti. Durmuş, "Sağlık sorunlarını aşmış sağlıklı bireylerin okullarımızdaki eğitim öğretim ortamından daha fazla yararlanabileceğini ve hedeflerine daha kolay ulaşabilecek. Böyle yararlı bir iş birliğinin ortaya çıkmasını sağlayan Bilecik Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Ömer Balcı'ya, kurum yetkililerine ve Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Müdürü Fadıl Ağdağ'a teşekkür ederim" dedi.

Ayrıca yapılan protokolün süresinin 1 yıl olduğu ve taraflardan itiraz gelmedikçe süresinin uzayacağı da belirtildi. - BİLECİK

Milli Eğitim Müdürlüğü, Arslan Öztürk, Bilecik, Balcı, Yerel

Kaynak: İHA

24.01.2020 01:46:46