"Ölüm raporunda neden koronavirüs yazmıyor" diyen şahıs, başhekim yardımcısına saldırdı

Ardahan'da koronavirüs tedavisi görürken hayatını kaybeden 72 yaşındaki bir hastanın yakınları, ölüm raporunda koronavirüs yazmadığı için Başhekim Yardımcısı Dr. Oğuzhan Tuğrul'u darbetti.

08.07.2020 19:52 | Son Güncelleme: 09.07.2020 07:47

Ardahan Devlet Hastanesi'nde koronavirüs teşhisiyle hastanede yatan ve ismi açıklanmayan 72 yaşındaki bir hasta bugün yaşamını yitirdi. Cenazeyi almak için hastaneye gelen ölen kişinin yakınları, ön ölüm raporunda, "bulaşıcı hastalığa bağlı doğal ölüm" ifadesini görünce Başhekim Yardımcısı Dr. Oğuzhan Tuğrul'a ölüm raporunda neden koronavirüs yazmadığını sordu.

KAFASINA CEP TELEFONU İSABET ETTİ

Dr. Tuğrul'un, ön ölüm raporunda prosedür gereği koronavirüs yazılmadığını, son raporda yazılabileceğini söylemesi üzerine ölen kişinin yakınları "Siz gerçekleri saklıyorsunuz" diyerek küfürler savurarak cep telefonu fırlattı. Kafasına cep telefonu isabet eden Dr. Tuğrul, servise alınarak tedavi edildi. Başhekim Yardımcısı Tuğrul, hasta yakınından şikayetçi oldu.

"OLAY BİZİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR"

Yaşanan olayın ardından açıklama yapan Sağlık-Sen İl Temsilcisi Selçuk Recepoğlu, "Bugün öğle saatleri üzerine yoğun bakım hastalarımızdan biri hayata veda etti. Hasta yakınları Başhekim Yardımcımız Oğuzhan Tuğrul'a bulaşıcı olan doğal ölüm olan hasta raporunu görmeyip "Neden koronavirüs yazmamış, siz ölümleri saklıyorsunuz" diyerek çeşitli ithamlarda bulunarak hem sözel, hem de fiziksel şiddet uygulamıştır. Bu olay bizi derinden üzmüştür. Bu olayın takipçisi olacağız. Sağlıkta şiddetin önüne geçmek için daha fazla caydırıcı cezalar verilmesini talep ediyoruz" dedi.

’Ölüm raporunda neden koronavirüs yazmıyor’ diyen şahıs, başhekim yardımcısına saldırdı

Kaynak: DHA

Yorumlar (142)
PAPATYA: Peki bu olayın ardından neden hemen rapor değiştirilip covid 19 yazmışlar.
ERCAN: Bu vatanın ekmeğini yiyip dış güçlere hizmet eden bir ton şerefsiz var
AKBAŞ: 1. derece akrabalar için e-devlet üzerinde açıklamalı ölüm raporunu görmeye izin verilmeli aslında. bir diğer konu ise maalesef devlet kurumlarında çalışan doktorlarımızın vatandaşa karşı üslubuna dikkat etmemeleridir. hastayla ilgilenmeyip, özel hastanelere para bayılmaya zorlamalarıdır. (bugün arkadaşımın başına diş polikliniğinde gelmiştir. ) burada doktor haklıdır-haksızdır demiyorum ama iki taraftan dinlemekte fayda vardır. Darp etmenin savunulacak tarafı yok ayrıca.
Haberler››3. Sayfa››'Ölüm raporunda neden koronavirüs yazmıyor' diyen şahıs, başhekim yardımcısına saldırdı - Haberler