Doya Doya Moda'nın eski yarışmacısı Yaprak Sultan, kilosu yüzünden eleştirilince tüp mide ameliyatı oldu

Doya Doya Moda adlı yarışmaya katılarak tanınan Yaprak Sultan, fazla kilolarıyla ilgili gelen olumsuz yorumlara dayanamayıp mide küçültme ameliyatı oldu.

22.05.2020 08:48 | Son Güncelleme: 25.05.2020 13:18

TV8 ekranlarında yayınlanan Doya Doya Moda isimli yarışmaya katılan Yaprak Sultan, sosyal medya üzerinden kilosu hakkında yapılan kötü yorumlara maruz kaldı. Büyük beden kadınların yarıştığı Doya Doya Moda'dan elenen yarışmacı, YouTube kanalına yüklediği videoların altına yapılan olumsuz yorumların ardından fazla kilolarından kurtulmak için mide küçültme ameliyatı oldu.

"HAKARET İÇEREN YORUMLAR ALDIM"

Siber saldırıya uğradığını belirten Yaprak Sultan, konu hakkında şunları söyledi: "Katıldığım 'Doya Doya Moda' adlı moda yarışmasından sonra kilomla ve görsellikle aşırı siber saldırıya uğradım. Bir başka YouTube videomun altında yaklaşık 9000 yorum yapıldı ve %80 hakaret içeren yorumlardı."

Olumsuz yorumlar yüzünden ameliyat olmak zorunda kaldı

"KİLO ALMAMI DURDURAMIYORDUM"

"Psikolojik yönden sarsılmıştım. Doğuştan kronik hastalığım olduğu için kilo almamı bir aralar durduramıyordum. Ama ben kendimle barışık biriyim. Elimden gelen her şeyi denedim."

"MART AYINDA AMELİYAT OLDUM"

Kilolarından kurtulmak için günlerce aç kaldığını söyleyen Sultan, "Bu yaşıma kadar 18 ameliyat geçirdim. Evet ameliyata kesinlikle karşıydım ama saldırılar o kadar ağır oldu ki mart ayında ameliyat oldum ve iyi ki ameliyat olmuşum. Keşke daha önce olsaymışım. Üzücü olan, kendi isteğimizle değilde böyle insanların baskısıyla ameliyat olmamız." dedi.

Doya Doya Moda'nın eski yarışmacısı Yaprak Sultan, kilosu yüzünden eleştirilince tüp mide ameliyatı oldu
Doya Doya Moda’nın eski yarışmacısı Yaprak Sultan, kilosu yüzünden eleştirilince tüp mide ameliyatı oldu

Kaynak: Snob Magazin

Etiketler: Moda, Magazin, Haber
Yorumlar (6)
ZUHAL BURAK: Çok üzüldüm iştahını kesicek kürler hazırlayıp ekmeği hayatından atıp tabağı küçültüp az koyup spor yaparak verebilirdi keşke tiroit vb testlerine de baksaydı
TÜRK KADINI: Bu kadar kilo ile moda yarışmasına katılıp milyonların önüne çıkınca kilolarını umursamayan insan, nasıl oldu da edilen laflar yüzünden ameliyata ikna oldu? Biri insanları umursamayan özgüvenli bir eylem diğeri ise tam tersi. Ben olsam ya ameliyat olur yarışmaya katılmazdim ya da yarışmaya katılır kendimle barışık isem insanları umursamazdim.
MUDUKO: her hali başka guzel yeye ondan sonra ameliyat
Haberler››Magazin››Doya Doya Moda'nın eski yarışmacısı Yaprak Sultan, kilosu yüzünden eleştirilince tüp mide ameliyatı oldu - Magazin