Orman Haftası Etkinlikleri

Orman Haftası Etkinlikleri Kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı (Gkv) Özel Okulları Anaokulu Öğrencileri Tarafından Sahnelenen Oyunda, "Ormanları Kesmeyin, Ormanları Yakmayın" Mesajı Verildi.

Orman Haftası Etkinlikleri
01.04.2007 10:48 | Son Güncelleme: 01.04.2007 10:48

Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları anaokulu öğrencileri tarafından sahnelenen oyunda, "Ormanları kesmeyin, ormanları yakmayın" mesajı verildi.

Orman haftası etkinlikleri çerçevesinde GKV anaokulu öğrencileri tarafından okulda bir tiyatro sahneye konuldu. Öğrenciler, ormanda yaşayan bütün canlıları canlandırarak yok edilen ormanlar sonucu, yurtsuz kalan ve yok olan canlıların dramlarını dile getirmeye çalıştılar. Sahnelenen oyunda ağaç ve ağaç sevgisi konusunda büyüklere ders veren öğrenciler, izleyicilere de "Ormanları kesmeyin, ormanları yakmayın" mesajları verdi. Minik öğrenciler usta oyunculara taş çıkaracak derecede sahneye hakim olurken izleyicileri duygulandırdılar.

GKV Özel Okulları Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Necmiye Karataş, yaptığı açıklamada, ağaç ve orman sevgisinin çocuklara küçük yaşlarda aşılanması gerektiğini belirtti. Karataş, "Minik yavrularımıza, vatan ve ulus sevgisi yanında ağaç ve orman sevgisini de küçük yaşlardan itibaren aşılamak zorundayız. Bu yıl orman haftası etkinlikleri çerçevesinde anaokulu öğrencilerimiz tarafından sahnelenen oyunlar, onların aldıkları eğitimi topluma yansıtmaları açısından büyük önem taşıyor. Yakılan ve yok edilen bir ormanın sadece insanlara değil, bütün canlılara nasıl zarar verdiğinin altının çizildiği oyunlar gerçekten ayakta alkışlanacak bir performansla sergilenmiştir. Minik yavrularımızı kutluyorum" dedi.

(OÇ-OÇ-Y)

01.04.2007 10:34 TSİ

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Yerel››Orman Haftası Etkinlikleri - Haberler