Örümcek Adam Son Filmi: Evden Uzakta İncelemesi

Bu yaz örümcek adam hayranlarının merakla beklediği bir film vizyona giriyor.

23.01.2019 15:22 | Son Güncelleme: 23.01.2019 15:22Örümcek Adam Son Filmi: Evden Uzakta İncelemesi
Bu yaz örümcek adam hayranlarının merakla beklediği bir film vizyona giriyor. "Spiderman: Far From Home"! Yeni örümcek adam serisinin ikinci filmi olan, örümcek adam son filmi, evden uzakta 5 Temmuz'da vizyona girecek. Filmi heyecanla bekleyenler için küçük bir önizleme ile detaylı bir inceleme yapıyoruz. Şimdi Örümcek Adam'ın derinlerine dalma zamanı!

Örümcek Adam Son Filminde Neler Olacak?


Her ne kadar Jake Gyllenhaal Spider-Man: Far From Home'da Mysterio olarak görünse de, çizgi romandaki meslektaşının aksine, kötü adam rolünde olmayacak. Bunun yerine, Web-Slinger'ın Elementals adlı garip yaratıklarla savaşmasına yardım edecek. Bunların üçünü bugün bırakılan ilk Far From Home fragmanında büyük hasara yol açtı. Bununla birlikte, bu üç Elemental, aslında  Elemental'ların çizgi romanlardan sadık bir şekilde uyarlanmadığını gösteriyor. Asıl şekilleri Sandman, Molten Man ve Hydro-Man versiyonları olduğu doğrulandı.

Bu üçlüden ilkinin Spider-Man: Far From Home fragmanında göründüğü sıraya bakalım. İlk olarak, Ned'in arkasındaki tekneye yakından bakın:Tekne üzerindeki Asm-212'nin, Hydro-Man olarak bilinen Morris Bench'in, ilk kez girdiği çizgi roman The Amazing Spider-Man #212'ye atıfta bulunduğu düşünülüyor. Hydro-Man'in Spider-Man: Evden Uzakta'da olabileceği söylentileri geçti. Marvel henüz tam da bu karakterden resmi olarak bahsetmedi, ama daha sonra yayınlanan trailer'da, Mysterio'nun dev bir su yaratığıyla savaştığını görüyoruz.

Daha sonra,ikinci bir bilgi de buradan geliyor;

örümcek adam evden uzakta trailer

Arabanın plakasında yazan numaralar ipucunu veriyor. Okumakta zorlanıyorsanız, 463 yazıyor. Sandman'ın 1963'teki The Amazing Spider-Man #4 adlı Marvel Çizgi Romanında ilk kez ortaya çıktığına atıfta bulundu. Sandman daha önce büyük ekranda 2007'de Spider-Man 3'te Thomas Haden Kilisesi tarafından ekrana alındı.

En sonunda, bir patlama sonrası dev bir ateş canavarına şahit olduktan kısa bir süre sonra, kaçan insanlar görülüyor. Bu sahnelerde, soldaki araç plakasına bakın:  2865 SEP.

örümcek adam son filmi sahneleri

2865 SEP: 1965'te piyasaya sürülen The Amazing Spider-Man #28,Molten Man olarak bilinen Mark Raxton'ı tanıttı.

Bular Örümcek Adam'da üç kötü adamın göründüğü sahneler arasında. Evden Uzak fragmanında ve bu kötü karakterlerin her birinin gösterilen sahnelerle eşleşen güçleri var. Bunun bir tesadüf olabileceğini düşünmüyoruz.

Bu üçleme kötü karakterler hakkında hala filmde yer alıp almayacağından şüpheleniyorsanız, yönetmen Jon Watts'ın Spider-Man karakterlerine bu şekilde ilk kez atıfta bulunmadığını unutmayın. Spider-Man: Homecoming'de iki plaka sırasıyla AMF-1562 ve SM2-0563 ekrana alınmıştı. İlk referans 1962'deki Amazing Fantasy #15, Spider-Man'in ilk görünüşü ve ikincisi ise Mayıs 1963'teki The Amazing Spider-Man #2, Vulture'ın ilk görünüşüdir. Yani tüm bunları kanıt sayabilmemiz için önceden yapılan aynı kurgular var.

Örümcek Adam: Evden Uzakta'da Sandman, Molten Man ve Hydro-Man'in genellikle tasvir edildiklerinden oldukça farklı olacağını söylemeye gerek yok. Çizgi romanlarda bunlar özel yeteneklerini kazayla kazanan karakterlerdi, oysa burada doğanın güçlerinin mistik ya da yabancı kişilikleri gibi görünüyorlar. Bunlardan bahsedersek, Far From Home fragmanında tek eksik kalan, hava Elementi canavarı, bu yüzden o canavar için hangi kötü adamın seçildiği şuan için merak konusu!

Sandman, Molten Man ve Hydro-Man'ın Elemental versiyonlarının aslında insan olması ve dönüşümlerinin Mysterio veya bir başkası tarafından yapılarak, daha büyük bir planın bir parçası olması da muhtemel. Geçmişleri ne olursa olsun, bu Elemental'lerin Spider-Man'e büyük zorluk çıkartacakları kesin.

Yöntemen koltuğunda Jon Watts'ın otruduğu ve Tom Holland, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Zendaya, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders gibi ünlü isimlerin yer aldığı herkesin merakla beklediği Spider-Man: Evden Uzakta'dan diğer detay bilgileri incelemeye devam edelim…

Villain Karakteri


Jake Gyllenhaal'ın filmdeki rolüne dair ayrıntıların çoğu ve karakterin kimliği korunan bir gizemdi. Görünüşe göre bu gizlilik, Instagram'daki ilk paylaşımını, filmle ilgili Spider-Man çizgi romanı kullanarak yaptığı paylaşımla, yani Gyllenhaal'in kendisi ile kırılıdı.View this post on Instagram

I just realized I'm not playing Spider-Man.

A post shared by Jake Gyllenhaal (@jakegyllenhaal) onGyllenhaal, kapaktaki Mysterio karakterini içeren Amazing Spider-Man'ın bir kopyasını okurken, şokunu ve şaşkınlığını göstermek için paylaşılmış.

Eylül sonlarına doğru, resmi olmayan fotoğraflar ile online olarak ortaya çıkan ve kötü niyetli Mysterio olarak gördüğümüz Gyllenhaal'i şaşırtıcı derecede ayrıntılı bir kostümle görüyoruz.


Örümcek Adam, Eylül, Komik - İlginç

Kaynak: Emoji.com.tr

HABER YORUMLARI
18.11.2019 03:36:24