Osmaneli'de kan bağışı kampanyası

Türk Kızılayı tarafından Osmaneli ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Osmaneli'de kan bağışı kampanyası
04.09.2019 13:13 | Son Güncelleme: 04.09.2019 13:15

Türk Kızılayı tarafından Osmaneli ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Hükumet Konağı'nın bahçesinde Eskişehir Kan Merkezi görevlilerince yürütülen ve ilçe halkının ilgi gösterdiği kampanya kapsamında Osmaneli Kaymakamı Naif Yavuz, Gölpazarı Kaymakamı İbrahim Güneş ve Yenipazar Kaymakamı Yavuz Kartal da kan bağışında bulundu.

Kızılay personelinden çalışmalarına ilişkin bilgi alan Yavuz, "Bu bağışlar farkında olmasak da birçok insanın hayatta kalmasını sağlıyor. Bir anlamda insan kendisi kan verirken, birçok kişinin hayata tutunmasına yardımcı oluyor. Herhangi bir çağrıya gerek olmaksızın hep ihtiyaç olabileceği bilinciyle tüm vatandaşlarımızı düzenli olarak kan bağışına davet ediyorum." dedi.

Güneş ise şunları söyledi:

"Kan, alternatifi olmayan ve üretilemeyen bir ihtiyaçtır. Herkesin ya kendisi ya da yakını kana ihtiyaç duyabilir. Bazen acil ihtiyaç olduğunda bulunması çok zordur. Bulunamadığında da bir canın kaybolmasına neden olur. Sağlıklı tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz. Türk Kızılayı'nın ülkemizdeki kan ihtiyacının karşılanması ve kan bilincinin artırılmasına yönelik çalışmalarından ötürü tüm personeline teşekkür ediyorum."

Kaynak: AA

Haberler››Sağlık››Osmaneli'de kan bağışı kampanyası - Haberler