Otomobil Porsuk Çayına Uçtu

Otomobilin İçinde Bulunan 3 Kişi Suya Atlayan Vatandaşlar Tarafından Kurtarılırken 2 Kişiye İse Henüz Ulaşılamadı

03.02.2011 06:30 | Son Güncelleme: 03.02.2011 06:30Otomobil Porsuk Çayına Uçtu
OTOMOBİLİN İÇİNDE BULUNAN 3 KİŞİ SUYA ATLAYAN VATANDAŞLAR TARAFINDAN KURTARILIRKEN 2 KİŞİYE İSE HENÜZ ULAŞILAMADI

Eskişehir'de içerisinde 2'si kadın 6 kişinin bulunduğu otomobil köprü korkuluklarına aşıp Porsuk Çayı'na uçtu. Otomobilin içinde bulunan biri kadın 3 kişi suya atlayan vatandaşlar kurtarılırken bir kişinin cesedi dalgıçlar tarafından çıkartıldı.Otomobilde bulunan 2 kişiye ise henüz ulaşılamadı.

Kentin en işlek merkezlerinden biri olan Köprübaşı semti Şair Fuzuli Caddesi'nde saat 01.00 sıralarında meydana gelen olayda alınan bilgilere göre Yüksel Erdoğan yönetimindeki 11 AE 350 plakalı Mercedes marka otomobil aşırı hızla girdiği virajı alamayarak köprünün demir korkuluklarını yıkıp Porsuk Çayı'na uçtu. Yoldan geçen 4 kişi, suya atlayarak boğulmak üzere olan Cem İnal, kardeşi Zekiye İnal ve oto sürücüsü Yüksel Erdoğan'ı Porsuk Çayı'ndan yaralı olarak kurtardı. Yaralılar Büyükşehir Belediyesi'ne ait botların içerisine alınıp kıyıya çıkartıldı. Yaralılardan Zekiye İnal ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'ne, Cem İnal ve Yüksel Erdoğan da Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Çok sayıda ambulans, itfaiye polis ekibinin sevk edildiği olay yerine gelen Sivil Savunma İl Müdürlüğü'nün Su Altı Kurtarma Ekibi'nde görevli dalgıçlar 23 yaşındaki Osman Şahbaz'ın cesedini çıkartıp tekne içerisine alarak kıyıya çıkardı.

Otomobilin içinde bulunan Nesibe Derdivar ile Onur Işık'a ise ulaşılamadı. Yetkililer Porsuk Çayı'ndaki suyun barajdan kesilmesinin ardından arama çalışmalarına sabah saatlerinde başlayacaklarını bildirdi.

Porsuk Çayı'na uçarak sulara gömülen 11 AE 350 plakalı otomobile dalgıçlar vincin halatını bağladı. Otomobil vinçle çekilerek sudan çıkartıldı.

Köprüden uçan otomobili görüp suya atlayanlardan Bahattin Özel gazetecilere "Ben de alkollüyüm. Suya uçan otomobildekiler de alkollüydü. Ben soğuk havaya aldırmadan suya atladım ve bir kaç kişiyi kurtardım. Ancak çevrede onlarca kişi vardı. Onlar ise hiçbir şey yapmayıp olayı seyretti" dedi.

?

Politika, Güncel

Kaynak: DHA

23.02.2020 21:45:13