Oyuncu Ezgi Mola, salgın nedeniyle evde olan iki kiracısından kira almayacak

Koronavirüsün ülkemize gelmesinden dolayı yaşanabilecek ekonomik krizi dikkat çekmek için bir iyilik hareketi başlatan oyuncu Ezgi Mola, iki kiracısından bir aylık kirayı almamaya karar verdi.

21.03.2020 09:35 | Son Güncelleme: 21.03.2020 09:57

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan 11 binden fazla kişinin ölümüne neden olan koronavirüs Türkiye'ye geldi. Virüsü karşı tedbir alanlar ise evden çıkmamaya başladı. Bu durumda milyonlarca kişinin etkileneceğini düşünen Ezgi Mola ise iyilik hareketi başlattı.

İKİ KİRACISINDAN KİRA ALMAYACAK

Aktif olarak kullandığı Instagram hesabından bir video paylaşan başarılı oyuncu, "Geçtiğimiz günlerde keşke elimizden bir şey gelse de iyilik hareketi başlatsak demiştim... Kendimce şöyle bir şey düşündüm, iki tane kiracım var, ikisine de 'Nisan ayında kira istemiyorum' diyerek mesaj yolladım. Belki imkanı olan insanlar kiracılarını bu şekilde rahatlatabilir. Yardımcı olmamız gerekiyor dediğim insanlar küçük esnaflar zaten büyük iş adamları değil. Sizden de böyle adımlar bekliyorum" dedi.

Oyuncu Ezgi Mola, salgın nedeniyle evde olan iki kiracısından kira almayacak

İYİLİK HAREKETİ BAŞLATMA ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

Geçtiğimiz hafta koronavirüs karşı alınan tedbirler kapsamında mekanların kapatılmasıyla ilgili paylaşım yapan Ezgi Mola, "Peki bu önümüzdeki yaklaşık iki ayda dükkanı olan kafe, restoran, eğlence mekanı, butiği vs olan kira ödeyen, maaş ödeyen insanlar ne yapacaklar? Bir iyilik hareketi mesela? Kiraların en azından 2 ay makul bir rakamda ödenmesi, hali vakti yerinde mülk sahiplerinin belki kira almaması? Bilmiyorum ama bir iyilik hareketi? Devletten faturalara vs. destek ve vergileri kaldırmak? Sizce?" demişti.

Oyuncu Ezgi Mola, salgın nedeniyle evde olan iki kiracısından kira almayacak
Yorumlar (46)
UCUBE: O paraların nereden geldiği ve nasıl geldiği önce araştırılmalı. . . 1 aylık kira almıyorum demekle reklam olmaz güzel bacım, tamam güzel düşünmüşsün de bunları video çekerek göstermen de ne bilim gönülden yapılmış bir hareket gibi gelmedi. Keşke bunu sadece sen ve kirada oturan birde ALLAH bilseydi. ;)) Neyse bunu da inşallah ibadete başladığın da öğreneceksin.
ENBYÜK KÖTÜLÜK CEHALETTİR: CEHALET-KİNDARLIK-EMPATİ YOKSUNLUĞU BİRBİRİNE KARIŞMIŞ. .
ALİ VELİ: Ezgi hanım duyarlılık göstermiş ve kiracılarından bu ay kira almayacağını, durumu olanların da aynı duyarlılığı göstermesini istemiş. Doğru ve güzel olanı destekleyeceğinize çirkin yorumlar yaparak insanları kendinizden soğutuyorsunuz!