31.10.2016 11:03

Ozan Erkan

Ozan Erkan

Ozan Erkan, farklı müzikal anlayışla ürettiği şarkılardan oluşan ilk solo albümü ile 31 Ekim'de Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde.

Ozan Erkan, farklı  müzikal anlayışla ürettiği şarkılardan oluşan ilk solo albümü ile 31 Ekim'de Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde...

1978 İstanbul doğumlu Ozan Erkan, müzik hayatına İstanbul Lisesi'nde öğrenim görmekteyken gitar çalarak başlamış; ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde mühendislik eğitimi aldığı sırada enstrümanına yoğunlaşarak hayatını profesyonel müzisyen olarak sürdürme kararıyla eğitimini yarıda bırakıp Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik Toplulukları Programı Caz Gitar bölümüne girmiştir. Üniversite eğitimi sonrasında, İstanbul Teknik Üniversitesi MİAM'da Ses Mühendisliği yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2000'lerin başından itibaren öncelikle çeşitli gruplarla barlarda, festival ve organizasyonlarda; rock, alternatif, pop, latin, caz ve elektronik müzik türlerinde farklı repertuvarlar ile sahne almış; zaman içerisinde profesyonel müzik sektöründe Rafet El Roman , Yusuf Güney , Nev , Pilli Bebek , Nil Karaibrahimgil , Nilüfer gibi popüler isimlere yurt içi ve yurt dışı konserlerde gitarıyla eşlik etmiştir.

Son yıllarda, farklı müzik türlerinden ve fikirlerinden beslenen müzik gruplarıyla sahne almasının yanı sıra, söz ve müzik düzenlemelerini tamamen kendi üstlendiği, etnik, caz ve pop öğelerden beslenen ve akustik tınıları ön plana çıkaran şarkılarını kaydetmiş, miks ve prodüksiyonunu da üstlendiği ilk albümü "Düşte Bir Yol" ile müzik hayatına yeni bir sayfa açmıştır. Ömer Hayyam 'ın şarap kokan dörtlüklerinden, Halil Cibran 'ın hümanizminden, Cemal Süreya'nın sade aşk söyleminden, Salvador Dali 'nin beklenmedik hayal gücünden, Esher'in paradoksal geometrik dehasından ve daha nice üstadın acı, sevgi, keder, tutku, merak ve heyecan dolu ifadesinden aldığı ilham ile kendi yaşanmışlıklarını harmanlayarak yazdığı söz ve müziklerden oluşan şarkılarında; isyan, arzu, hiciv, hürmet ve aşkı seslendirmeye niyet etmiş ve bu gaye ile tatlı bir yolculuğa çıkmıştır. 201 5 Mayıs ayında dijital olarak yayınlanmış olan "İstanbul Bana Güzel" single çalışmasının ardından, Ozan Erkan ilk solo albümü "Düşte Bir Yol" ile müzikseverlerle buluşuyor.
Kaynak: Etkinlik.io
Yıldız Teknik Üniversitesi , Boğaziçi Üniversitesi , Beyoğlu , Kültür Sanat