12.09.2018 09:35

Bursa'da Çocukların Torpil Patlatması Yüzünden Çıktığı İddia Edilen Yangında, Tarla Kül Oldu

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde, çocukların torpil patlatması yüzünden çıktığı iddia edilen yangında 16 tarım aleti kül oldu. Olay yerine kısa sürede gelen 2 itfaiye aracı ve 1 dozer, alevler mezarlıktaki çam ağaçlarına sıçramadan yarım saat içinde yangını kontrol altına aldı.

Bursa'da çocukların torpil patlatması sonucu çıktığı iddia edilen yangında 16 tarım aleti kül olurken, 100 tane sulama borusu büyük ölçüde zarar gördü. Olay yerine gelen, itfaiye ekibi ve iş makinesiyle yangın yarım saat içinde kontrol altına alındı.

YANGINDA, 16 TARIM ALETİ VE 100 TANE SULAMA BORUSU ZARAR GÖRDÜ

Bursa'nın, Nilüfer ilçesi Yolçatı Mahallesi'nde yer alan bir evin bahçesinde çocukların torpil patlatması neticesinde çıktığı iddia edilen yangın kısa sürede saman balyalarına sıçradı. Mehmet Özen'e ait alanda bulunan ilaçlama, gübreleme, tohumlama ve pulluktan oluşan 16 tarım aleti ile birlikte 100 tane sulama borusu büyük ölçüde zarar gördü.

YANGIN, YARIM SAAT İÇERİSİNDE KONTROL ALTINA ALINDI

Olay yerine kısa sürede gelen 2 itfaiye aracı ve 1 dozer, alevler mezarlıktaki çam ağaçlarına sıçramadan yarım saat içinde yangını kontrol altına aldı. Vatandaşlar da araçlarında bulunan yangın söndürme tüpleri ve sulama tankerleri ile alevlere müdahale etti. Yangınla alakalı tahkikat devam ediyor.

Bursa'da Çocukların Torpil Patlatması Yüzünden Çıktığı İddia Edilen Yangında, Tarla Kül Oldu
Kaynak: İHA
Yolçatı, Bursa, 3. Sayfa

YORUMLAR