Koronavirüs tedbirlerine uymadığı için baskın yapılan berberde, çok sayıda bonzai ele geçirildi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan iş yerleri arasında berberler de bulunuyor. Fatih'te bir berberin açık olduğuna dair ihbar alan polis ekipleri, baskın düzenlediği dükkanda çok miktarda bonzai ele geçirdi.

02.04.2020 09:34 | Son Güncelleme: 02.04.2020 11:47

İhbar üzerine Fatih'te bir berber dükkanına baskın düzenleyen narkotimler, nefes kesen bir operasyon gerçekleştirdi. 40 santimetre açık kalan kepengin altından sürünerek geçen polisler, içerideki torbacı berberle birlikte 2 şüpheli yakaladı. Polis ekipleri ayrıca dükkanda birçok bonzai maddesi buldu.

ÖNCE TAKİP YAPTILAR

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeyle koronavirüsün yayılmasını engellemek, vatandaşları korumak ve yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför gibi iş yerlerinin faaliyetleri geçici süreliğine durdurulmuştu. Bu kapsamda uyuşturucuyla mücadeleyi de hız kesmeden sürdüren İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı Sokak Suçları ve Narkotim Büro Amirliği ekipleri, Fatih Cerrahpaşa'da genelgeye rağmen bir berber dükkanına şahısların girip çıktığına dair ihbar aldı. İhbarı değerlendiren narkotimler, Hekimoğlu Ali Paşa Caddesi'ndeki dükkanı fiziki takibe aldı.

EKİPLER, SÜRÜNEREK İÇERİ GİRDİ

Takip esnasında dükkana şüpheli şahısların giriş yaptığını gören polis, hazırlıklarını tamamlayarak harekete geçti. Şüpheliler tarafından deşifre olmamak amacıyla polis yeleği giymeyen narkotimler, kepengi 40 santimetre açık olan aralıktan sürünerek içeriye girdi. Engel tanımayan narkotik polisi içerideki şahısları yakalayarak etkisiz hale getirdi.

ÇOK SAYIDA BONZAİ ELE GEÇİRİLDİ

Operasyon kapsamında narkotimler, dükkanda saatlerce gerçekleştirdiği aramalarda şahsın üstünde satışa hazır alüminyum folyo içerisinde bonzai maddesi ele geçirdi. Aramalarını daha da derinleştiren ekipler, dükkanın alt katına indiğinde ofis kısmındaki bir kargo poşetinin içerisinde ise bonzai maddesi buldu. Uyuşturuculara ekipler tarafından el konulurken, şahıslar ise kelepçelenerek gözetim altına alındı.

235 BİN TL'YE EL KONULDU

Dükkanda çalışmalar devam ettiği esnada dışarıda da güvenlik tedbiri alan narkotimler, şüpheli bir şahsın dükkana doğru yaklaştığını gördü. Anormal hareketler sergilemesi üzerine polis, şahsı durdurarak üst aramasını gerçekleştirdi. Yapılan aramalarda şüphelinin üzerindeki sigara paketinin içerisinden satışa hazır çok miktarda bonzai maddesi ele geçirildi. Ayrıca uyuşturucu madde ticaretinden kazanıldığı düşünülen bin 235 liraya da el konuldu.

ADLİYEYE SEVK EDİLECEKLER

Öte yandan berber dükkanına sürünerek giren ve operasyonu gerçekleştiren narkotimler, yakaladıkları 3 torbacıyı kelepçeledikten sonra kepengin bozuk olması nedeniyle aynı şekilde dükkandan çıkarttı. Koronavirüs salgını nedeniyle "sosyal mesafeye" dikkat eden polis; gözaltına aldıkları Kıvanç Y, berber Uğur D. ve Orçun C'yi ifadelerinin alınması ve işlemlerinin yapılması için emniyete götürdü. Şahısların işlemlerinin tamamlanmasının ardından "uyuşturucu madde ticareti yapmak ve sağlamak" suçundan adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Koronavirüs tedbirlerine uymadığı için baskın yapılan berberde, çok sayıda bonzai ele geçirildi

Kaynak: İHA

Yorumlar (4)
UZMAN40: Gebresinler zehir tacirleri. Gençleri hayallerini bitiriyorlar aşşağılık insanlar.
KAFA: Yargı sürecindeki davalarda Af tan yararlanacak. 1 ay sonra serbestler. Burası tükiye
SUAT TRABZON: 1. 235 tl mi? yoksa 235bin tlmi??
Haberler››3. Sayfa››Koronavirüs tedbirlerine uymadığı için baskın yapılan berberde, çok sayıda bonzai ele geçirildi - Haberler