14 Eylül 2017, 18:25

Çaldıkları Papağan, Hırsızları Yakalattı!

Antalya'nın Alanya ilçesinde 10 ayrı iş yerinden hırsızlık yapan 3 şüpheli, çaldıkları Jako cinsi papağanın konuşması üzerine polis tarafından yakalandı.

Çaldıkları papağan, hırsızları yakalattı. İlginç olayın adresi, Antalya'nın Alanya ilçesi.

OTOMOBİL ÇALAN HIRSIZLAR, PAPAĞANI DA ALDI

5 Eylül'de saat 04.30 sıralarında Alanya Küçükhasbahçe Mahallesi D-400 karayolu üzerindeki bir oto galerisinde, bir otomobil ve Jako cinsi bir papağanın çalındığı ihbarını değerlendiren Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

POLİS, PAPAĞANIN SOSYAL MEDYADAKİ GÖRÜNTÜLERİNİN İZİNİ SÜRDÜ

Teknik ve fiziki takibi sürdüren ekipler, çalınan papağının sosyal medyada konuşma görüntülerinin paylaşıldığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine hesabı takibe alan polis, hırsızlık şüphelisi Mehmet K.'nın papağanı komşusuna hediye ettiği ve komşunun da sosyal medyada görüntüleri paylaştığı bilgisine ulaştı.

HIRSIZLAR YAKALANDI

Ele geçen bilgilerden yola çıkan asayiş ekipleri, şüphelilerin Burak G. (33), Mehmet K. ve Ahmet C. (41) olduğunu belirleyerek harekete geçti. Hırsızlık şüphelileri Dinek Mevkii'nde plakası öğrenilemeyen kiralık bir araçla seyir halindeyken yakalandı.

10 AYRI İŞYERİNDEN 20 BİN TL DEĞERİNDE EŞYA ÇALMIŞLAR

Şüphelilerin, ilçenin farklı noktalarındaki 10 ayrı işyerinden piyasa değeri yaklaşık 20 bin TL olan çok sayıda televizyon, dizüstü ve masaüstü bilgisayar ile çok sayıda kozmetik malzemeler çaldığı da ortaya çıktı.

Şüphelilerin adreslerinde bulunan eşyalara el konulurken, çalıntı otomobil de Manavgat ilçesinde terk edilmiş vaziyette bulundu.

"ÇALINAN KUŞUMUZU SOSYAL MEDYADA GÖRDÜK"

Otomobil ve papağanı teslim alan işyeri sahibi Erdem Şıhali, "İşyerimize giren hırsızlar bir araç, televizyonlarımızı ve Jako cinsi papağanımızı çaldı. Sosyal medyada çalınan kuşumuzun konuşma görüntülerinin paylaşıldığını fark ettik. Biz de inceleme yaptığımızda kuşun bizim olduğunu anladık. Bunun üzerine asayiş ekiplerine durumu izah ettik. Sonrasında takibe aldılar" dedi.

Eylül,Mehmet K,Alanya,Antalya
14 Eylül 2017 Perşembe 18:25YORUMLAR