Paris: Halilhodzic'e Büyük Şok

Trabzonspor'un Eski Teknik Direktörlerinden Vahid Halilhodzic'e Fransız Mahkemesinden Şok Edici Bir Karar Çıktı.

11.10.2006 14:53 | Son Güncelleme: 11.10.2006 14:53Paris: Halilhodzic'e Büyük Şok
Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden Vahid Halilhodzic'e Fransız mahkemesinden şok edici bir karar çıktı.

Bir dönem Trabzonspor teknik direktörlüğü de yapan Boşnak asıllı Fransız teknik adam Vahid Halilhodzic için bir Fransız mahkemesi, eski kulübü Paris Saint Germain'in kendisine 3 milyon 500 bin euro tazminat ödemesi kararını bozdu. Mahkeme bu kararın yanı sıra Halildhodzic'in kulübe 80 bin euro ödemesini kararlaştırdı. Boşnak teknik adam karar büyük tepki göstererek, "Bu kötü bir sürpriz ve tamamen saçmalık. Hayatımda asla istifa ettiğimi söylemedim ya da düşünmedim. 8 Şubat 2005 tarihinde dönemin PSG Başkanı Francis Graille beni çağırdı ve sezon sonuna kadar takımda kalacağımı söyledi. Bende ona teşekkür ettim" diye konuştu. Halilhodzic, PSG için iyi şeyler yaptığını da iddia ederek, "Hayatım boyunca bu acıyı yaşayacağım. Halbuki ben, mükemmel geçen ilk yılımın ardından PSG'de iyi bir şeyler yapmak istemiştim" şeklinde konuştu.

53 yaşındaki Vahid Halilhodzic, PSG'nin başında 2,5 yıl kaldıktan sonra takımın kötü gidişatı üzerine görevine son verilmişti. Ardından, sözleşmesi olduğu halde gönderildiğini iddia eden Boşnak teknik adam 3 milyon 500 bin euro tazminat kazanmıştı.

Vahid Halilhodzic, Trabzsonpor'un başında da isteneni verememiş ve Suudi Arabistan'ın Al-İttihad Takımı'nın başına geçmişti.


Kaynak: İHA

28.02.2020 03:58:23