Partisini Tarihinde İlk Kez Barajın Altında Bırakan Kişi Millete Akıl Veriyor"

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştirdi.

16.02.2016 10:21 Partisini Tarihinde İlk Kez Barajın Altında Bırakan Kişi Millete Akıl Veriyor
Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştirdi. Günay, Baykal'ın CHP'yi tarihinde ilk kez baraj altında bırakan kişi olduğunu hatırlatarak, "Rakiplerini sahte belgelerle ihraç eden kişi çıkmış ülkeye akıl öğretiyor.” dedi.

Günay, katıldığı bir televizyon programında ülke gündemiyle ilgili açıklamalar yapan Baykal’ı Twitter üzerinden eleştirdi. Baykal, katıldığı programda ülke gündemi ve CHP yönetimiyle ilgili açıklamalar yapmıştı. Baykal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevden ayrılmasını da istemişti.

CHP'de genel sekreterlik görevi de yapan Ertuğrul Günay, Baykal'ı, Twitter'da yazdığı “Partisini tarihinde ilk kez barajın altında bırakan, rakiplerini sahte belgelerle ihraç eden kişi çıkmış ülkeye akıl öğretiyor.” cümlesiyle eleştirdi.

Günay, başka bir Twitter mesajında ise hükümetin dış politikasındaki çelişkiyi gündeme getirdi. Günay, “Bir Dünya Savaşı eşiğinde Hatay'ı vatana katmak diplomasi başarısıydı. Suriye'yi düğüm edip dünyayı bir savaşın eşiğine getirmek nedir?” dedi.

Ertuğrul Günay, Deniz Baykal, Twitter, Politika

Kaynak: CİHAN