Paşalı beldesi, yağmur nedeniyle 3 gündür susuz ve elektriksiz

ıÜüOltu, Şenkaya ve Şenkaya Paşalı'da bir haftadır aralıksız yağan yağmur nedeniyle Paşalı içme su hatları tamamen bozulurken, içme su boruları sel sularından patladı ve menfezler doldu.

Paşalı beldesi, yağmur nedeniyle 3 gündür susuz ve elektriksiz
11.06.2007 17:21 | Son Güncelleme: 11.06.2007 17:21

ıÜüOltu, Şenkaya ve Şenkaya Paşalı'da bir haftadır aralıksız yağan yağmur nedeniyle Paşalı içme su hatları tamamen bozulurken, içme su boruları sel sularından patladı ve menfezler doldu. Paşalı Belediyesi kepçe ile içme su yolunu açmaya çalışırken, patlayan su borularının tamiratıyla uğraşıyor. Erzurum'a bağlı Paşalı Belde Belediye Başkanı Yusuf Gökçe, "Bir haftadır aralıksız yağan yağmurdan dolayı felaket yaşıyoruz. Toprak suya doydu. Yukarı Bakraçlı dağlarından gelen içme su borularımız selden dolayı patladı. Belde içerisindeki yollar ve sokaklar sularla kaplandı ve tamamen çamur oldu. Kepçe ile yolları ve içmesu patlaklarını onarmaya çalışıyoruz. Ancak çok zor şartlar altında çalışma yapabiliyoruz. Belde halkımız üç gündür susuz ve elektriksizdir. Su şebekesini elimizdeki imkanlar dahilinde tamir etmeye çalışıyoruz. Fakat elektrik işini TEDAŞ'ın en kısa zamanda halletmesi gerekiyor." dedi.

Beldenin bazı yerlerinde bulunan fosseptik çukurlarının tahrip olması nedeniyle salgın hastalıklar neden olmasından endişe ettiklerini kaydeden Başkan Gökçe açıklamasını şöyle sürdürdü: "Belediyemiz yeni kurulması nedeniyle altyapı eksikliği en büyük sorunumuzdur. İçme suları hatlarını kendi imkanlarımızla haledebiliriz fakat altyapıyı yapmaya şuan inkanımız yoktur. Bu nedenle yardım en kısa zamanda yardım beklemekteyiz. Herhangi bir can kaybımız olmadı fakat beldemiz maddi olarak epey bir zarara uğradı. Gerekli hasar tespiti yapılarak Erzurum Valiliğimize Şenkaya Kaymakamlığımız tarafından bildirilmiştir. Resmen yağmur felaketi yaşadık. Son bir haftadır yağan şiddetli yağmurlar beldemize ve çevremize büyük zararlar vermiştir."

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Paşalı beldesi, yağmur nedeniyle 3 gündür susuz ve elektriksiz - Haberler