Haber, Son Dakika, Haberler

Pascal Lamy ve Javıer Solana da Katılacak: CHP Ekonomi Çalıştayı Yarın İstanbul'da Toplanacak

CHP tarafından düzenlenen "Küreselleşme Çağında Büyüme, Gelir Dağılımı ve Ekonomik Politika" başlıklı Uluslararası Ekonomi Çalıştayı yarın İstanbul'da toplanıyor.Ekonomi Politikalarından sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'ın...

07.12.2013 11:24 | Son Güncelleme: 07.12.2013 11:24
Pascal Lamy ve Javıer Solana da Katılacak: CHP Ekonomi Çalıştayı Yarın İstanbul'da Toplanacak
CHP tarafından düzenlenen "Küreselleşme Çağında Büyüme, Gelir Dağılımı ve Ekonomik Politika" başlıklı Uluslararası Ekonomi Çalıştayı yarın İstanbul 'da toplanıyor.

Ekonomi Politikalarından sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'ın verdiği bilgiye göre Sheraton İstanbul Ataköy'de düzenlenecek çalıştay, "Dünya Ekonomisi, İstihdam, Ticaret ve Büyüme", " Avrupa 'nın Geleceği" ve "Sosyal ve Mali Politikalar, Gelir Dağılımı ve Sosyal Demokrat Politikalar" olmak üzere üç oturum halinde düzenlendi.

Dünyada ve Türkiye'de konularında yetkin ve deneyimli uzmanların davet edildiği çalıştay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açış konuşmasıyla başlayacak. Kemal Derviş'in moderatörlüğünü yapacağı oturumlarda, önümüzdeki dönem dünya ve Avrupa ekonomilerinde gelişmeler, sorunlar tartışılacak. Toplantıda, küresel ekonomide tekrar büyüme ortamına dönülmesinin gerektirdiği şartların ötesinde, insanların refah ve mutluluğunu sürekli ve sürdürülebilir şekilde artıracak politikalar, reformlar ve sosyal demokrat çözümler ele alınacak.

Yuvarlak masa toplantısı şeklinde düzenlenen ve oturumları basına kapalı olan çalıştayda, yurtdışından ve yurtiçinden 40 katılımcı yer alacak. Çalıştay'a katılacak isimler arasında Dünya Ticaret Örgütü Eski Başkanı Pascal Lamy, AB Eski Yüksek Temsilcisi Javier Solana gibi isimler de yer alıyor.

Çalıştay'a dünyadan katılacak isimler şöyle:

"Karine Berger (Fransa)Milletvekili, Hautes-Alpes; Fransız Sosyalist Partisi'nin Ekonomik Konularda Genel Sekreteri; Fransız Parlamentosu Mali Komite Üyesi.

Olaf Cramme(Birleşik Krallık)

Direktör, Londra merkezli uluslararası düşünce kuruluşu Policy Network;

Ekonomik Rekabetçilik ve Sosyal Yenilenme için Lizbon Konseyi Genel Asamblesi üyesi;

Berlin'de "İlerleme Merkezi" isimli politik düşünce kuruluşunun ortak kurucusu ve başkan yardımcısı.

Anna Diamantopoulou(Yunanistan)

Başkan, Yunanistan ve Avrupa'da Reform İçin Diktyo İletişim Ağı;

Eski Milli Eğitim Bakanı; İstihdam, Sosyal Politikalar Fırsat Eşitliği Eski Avrupa temsilcisi.

Pascal Lamy(Fransa)

Onursal Başkan, Notre Europe

Dünya Ticaret Örgütü Önceki Direktörü, Eski Avrupa Ticaret Temsilcisi.

Branko Milanovic(Sırbistan)

Profesör, Johns Hopkins Üniversitesi, İleri Uluslararası Çalışmalar Okulu;

Dünya Bankası Araştırma Bölümünde Kıdemli Ekonomist.

AlmutMöller(Almanya)

Program Başkanı, AlfredvonOppenheim Avrupa Politik Çalışmalar Merkezi, Almanya Dış İlişkiler Konseyi.

MustaphaNabli(Tunus)

Ekonomist; Tunus Eski Merkez Bankası Başkanı ve Tunus Planlama Bakanı; Eski Dünya Bankası Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Kıdemli Ekonomisti.

JoakimPalme(İsveç)

Direktör, "Gelecek İçin Çalışmalar Enstitüsü", İsveç Düşünce Kuruluşu;

Profesör, Stockholm Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Enstitüsü.

Javier Solana (İspanya)

Başkan, ESADE Küresel Ekonomi ve Jeopolitika Merkezi;

Eski AB Ortak Dış ve Savunma Politikaları Yüksek Temsilcisi;

Eski NATO Genel Sekreteri; İspanya Sosyalist Hükümeti eski bakanı.

Vladimir Zuev(Rusya)

Başkan, Uluslararası Ekonomik Organizasyonlar ve Avrupa Entegrasyonu Bölümü, Dünya Ekonomisi ve Uluslararası İlişkiler Fakültesi, Ulusal Araştırma Üniversitesi, Yüksek Ekonomi Okulu, Moskova.

-TÜRKİYE'DEN KATILANLAR-

Çalıştay'a Türkiye'den ise CHP Genel Başkanı, Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra İzak Atiyas (Profesör, Sabancı Üniversitesi), Sencer Ayata (CHP Genel Başkan Yardımcısı), O. Berke Duvan (Ekonomist, Danışman), Hurşit Güneş (CHP Milletvekili), Uğur Gürses (Radikal Gazetesi Köşe Yazarı), M. Akif Hamzaçebi (CHP Grup Başkanvekili), Yusuf Işık (CHP Genel Başkan Danışmanı), Faruk Loğoğlu (CHP Genel Başkan Yardımcısı), Faik Öztrak (CHP Genel Başkan Yardımcısı), Hakan Özyıldız (HaberTürk Gazetesi Köşe Yazarı.), Şevket Pamuk

(Profesör, Boğaziçi Üniversitesi), Şafak Pavey (CHP Genel Başkan Yardımcısı), Erdal Sağlam (Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı), Müslim Sarı (CHP Milletvekili) BihlunTamaylıgil (CHP Genel Sekreteri), Erdoğan Toprak (CHP Genel Başkan Yardımcısı), R. Aşkın Türeli (CHP Milletvekili), Erol Taymaz (Profesör,Ortadoğu Teknik Üniversitesi), Osman Ulagay (Dünya Gazetesi Köşeyazarı), Sinan Ülgen

(Başkan, Ekonomi ve Dış PolitikaAraştırma Merkezi), Ebru Voyvoda (Doçent, Ortadoğu Teknik Üniversitesi), Erinç Yeldan (Profesör, Yaşar Üniversitesi), Kamil Yılmaz (Profesör, Koç Üniversitesi) katılacak.

Kaynak: ANKA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Pascal Lamy ve Javıer Solana da Katılacak: CHP Ekonomi Çalıştayı Yarın İstanbul'da Toplanacak - Haberler