Peru'daki Belediye Başkanlığı İçin Yapılan Seçimlerde Hitler ve Lenin İsimli İki Aday Yarışacak

Güney Amerika ülkesi Peru'da yaklaşan yerel seçimler öncesinde Hitler isimli bir kişiye Lenin isimli diğer bir kişinin rakip olması dünyanın büyük ilgisini çekti.

23.09.2018 00:14 | Son Güncelleme: 23.09.2018 00:14

Güney Amerika ülkesi Peru'nun Yugar kentinde yaşayan Hitler Alba Sanchez, 7 Ekim'de yapılacak seçimlerde belediye başkanlığına adaylığını koydu. Diğer aday Vladimir Rodriges ise Hitler'in belediye başkanı olmasını engellemek için Yüksek Seçim Kuruluna başvuruda bulundu.

LENİN, HİTLER İSMİNİN ÇOCUKLARA KOYULAMAYACAĞINI İDDİA ETTİ

Lenin, Hitler ismini hiçbir ailenin çocuğuna koyamayacağını, bunun rakiplerinin seçimde hile yapmak ve ilginin başka yöne çekilmesi için kullanıldığını iddia etti.

Aşırı sağcı 'Biz Peru'yuz partisinin adayı Hitler ise Lenin'in iddiaları karşısında basına açıklamada bulundu. Hitler, yaptığı açıklamada babası yüzünden ismini değiştiremediğini söyleyerek, babasının Hitler'den habersiz olduğunu sadece gençlik yıllarında orada burada duyup etkilendiği için kendisine bu ismi verdiğini belirtti.

HİTLER, DAHA ÖNCE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

Şu anki kampanyasını "Ben Hitler'im" sloganı ile yürüten Hitler Alba Sanchez daha önce de farklı bir partiden aday olmuş ve 2011-2014 yılları arasında Yungar kentinde belediye başkanlığı yapmıştı.

Öte yandan Güney Amerika'da aileler çocuklarına egzotik buldukları isimleri taktıklarından zaman zaman ilginç durumlar yaşanıyor.

Peru'daki Belediye Başkanlığı İçin Yapılan Seçimlerde Hitler ve Lenin İsimli İki Aday Yarışacak

Güney Amerika, Adolf Hitler, Lenin, Dünya


26.01.2020 15:31:03