17.05.2019 19:52

"Hakemin Allah Belasını Versin" Diyen Güray Vural'ın Cezası Belli Oldu

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray-Akhisarspor maçı sonrasında, "Hakemin Allah belasını versin" diyen Güray Vural'a "müsabaka sonrası sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından" dolayı bir maç men cezası verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Akhisarspor'a 233 bin 500 lira para cezası, Ege ekibinin futbolcuları Miguel Lopes ve Güray Vural'a da birer maç men cezası verdi.

TFF'den yapılan açıklamada, Akhisarspor'a Ziraat Türkiye Kupası finalinde Galatasaray ile oynanan mücadelede yaşanan "saha olayları", "kulübün kupa törenine katılmaması" ve "takım halinde sportmenliğe aykırı hareket" gerekçeleriyle toplam 233 bin 500 lira para cezası verildiğini açıkladı.

CANER VE GÜRAY'A 13 BİN LİRA DA PARA CEZASI

Açıklamada, Akhisarsporlu futbolcular Miguel Lopes'e "sportmenliğe aykırı hareketi", Güray Vural'a da "müsabaka sonrası sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından" birer maç men ve 13'er bin lira para cezası, Caner Osmanpaşa'ya da aynı gerekçeyle 13 bin lira para cezası verildiği belirtildi. Ayrıca, Akhisarspor Teknik Sorumlusu Cem Kavçak'a 1 maç men ve kulüp görevlisi Ali Yılmaz'a da 15 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

 Hakemin Allah Belasını Versin Diyen Güray Vural'ın Cezası Belli Oldu

Kaynak: AA
Türkiye Futbol Federasyonu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Spor

YORUMLAR