Pinhani Ve Dostlarını Merak Ediyorsanız;

Vestel Gururla Yerli' Konserleri kapsamında, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde, 19 Ocak'ta Pinhani ve Dostları, 26 Ocak'ta ise Feridun Düzağaç olacak.

13.01.2016 17:43Pinhani Ve Dostlarını Merak Ediyorsanız;

2004 yılında Sinan Kaynakçı ve Zeynep Eylül Üçer tarafından kurulduktan sonra; gitarda Akın Eldes, davulda Cem Aksel'in de katkılarıyla albümleri "İnandığın Masallar"ı yayımlayan Pinhani tıpkı gruplarının "gizli" anlamına gelen "Pinhan" sözcüğünden türeyen adı gibi, müzik piyasasında gizliden gizliye ilerlediler ve kendilerine sağlam bir dinleyici kitlesi edindiler.

Pinhani, "Kavak Yelleri" adlı televizyon dizisinin müziklerini yapmaya başladıktan sonra dinleyici kitlesini hızla artırdı. Farklı tarzları ve melodik yapısıyla diğer müzik gruplarından sıyrılan ve geleceğin önemli gruplarından biri olmayı hedefleyen Pinhani'nin bugüne kadar 4 albümü bulunuyor. 19 Ocak Salı akşamı Ayşenur Kolivar, Feridun Düzağaç, Jehan Barbur, Kolektif İstanbul ve Melis Danişmend Pinhani grubunun misafirleri olarak Zorlu PSM Drama Sahnesinde ' Vestel Gururla Yerli' serisinde sizlerle olacak.


Feridun Düzağaç;

İlk kez Mersin'de bir grubun solisti olarak şarkı söylemeye başlayan kendi müziklerini

üretmeye 1988'de üniversiteden dört arkadaşıyla birlikte kurduğu Tını grubuyla başlamış

1990'lı yıllardan beri de melankolik şarkı sözleriyle dikkatleri üzerine çeken, 2009

Kral Tv Video Müzik Ödülleri'nde "Beni Bırakma" şarkısına çektiği klip ile Yılın Klibi Ödülü'ne

layık görülmüş sevilen aşk şarkılarının başarılı yorumcusu Feridun Düzağaç, 26 Ocak'ta Zorlu PSM 'Vestel Gururla Yerli' konserler serisinde en sevilen şarkılarını seslendirecek.Feridun Düzağaç, Pinhani, Vestel, Güncel

Kaynak: Bültenler

14.10.2019 07:25:24