Piyu Akdeniz Bölgesi'ndeki 43. Mağazasını Mersin'de Açtı

Çetinkaya Mağazaları Bünyesinde Faaliyet Gösteren Piyu, İndirimli Marketler Zincirinin Mersin Bölgesinde 14.'cü, Akdeniz Bölgesi'nde 43.'cü Mağazasını İsmet İnönü Bulvarı'nda Açtı.

Piyu Akdeniz Bölgesi'ndeki 43. Mağazasını Mersin'de Açtı
19.11.2009 13:30 | Son Güncelleme: 19.11.2009 13:30

Çetinkaya Mağazaları bünyesinde faaliyet gösteren PİYU, indirimli marketler zincirinin Mersin bölgesinde 14.'cü, Akdeniz Bölgesi'nde 43.'cü mağazasını İsmet İnönü Bulvarı'nda açtı.

Mağazanın açılışına Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, Yenişehir Kaymakamı Eyüp Sabri Kartal , MÜSİAD Başkanı Mekin Salt , Mersin Müftüsü Niyazi Ersoy ve işadamların katıldı.

Gıda ağırlıklı yeni bir konseptin Mersin bölgesinde uygulamasını olan PİYU (Pratik, İndirimli, Yakında, Uğrak) indirim marketler zincirinin açılışında konuşan Çetinkaya A.Ş. İcra Kurulu Başkanı ve Mağazalar Genel Müdürü Ömer Çetinkaya, "Bu mağazalarımız yürüyüş mesafesinde herkesle komşu olacak. Biz bunu öncelikle Adana'da, şimdi de Mersin'de gerçekleştiriyoruz." dedi.

İsmet İnönü Bulvarı'nda faaliyete geçen mağazanın Mersin'de 14.'cü, Güney'de 43.'cü olduğunun altını çizen Çetinkaya, "Biz PİYU'larla halkımızın temel ihtiyaçlarını indirimli fiyatlarla karşılıyoruz. Piyasalarda en kaliteli ürünü en ucuza halkımıza sunuyoruz. En önemli özelliklerimizden bir tanesi de kendi bölgemizin ürünlerini, Mersin, Gaziantep, Adana, Kahramanmaraş gibi illerimizin markalarını tüketiciklerimize sunmamızdır. Bu markaları üretenlere istediğimiz kalitede ürünleri sipariş veriyoruz. Burada tedarikçilerimizin ve ortaklarımızın firma ve ürünleri de bizimle birlikte marka olacak. Bir yılda 43 mağaza açtık. Neredeyse her haftaya bir mağaza düştü. Bu girişimlerimizi önümüzdeki aylarda haftada 3-4 mağazaya çıkarmayı hedefliyoruz. PİYU'lardan alışveriş yapan müşterilerin kendilerine dönüşüm olacağını bilmelerini istiyorum. Çünkü kendi ürünlerini almış olacaklar. Paraları da kendi ülkelerinde, kentlerinde kalacak." diye konuştu.

PİYU mağazalarını Türkiye dışına da taşımanın hedefleri arasında olduğunu da sözlerine ekleyen Ömer Çetinkaya şöyle konuştu: "Uluslararası firmalar nasıl ülkemize geliyorsa biz de PİYU olarak Avrupa ülkelerine kendi ürünlerimiz ve markalarımızla gideceğiz. Bu yatırım bizim ve ülkemiz adına çok önemli bir adımdır. Bu adımı da halkımızın ve tedarikçilerimizin desteğiyle atacağız. Böylece istihdam konusunda da ülkemize katkı sağlayacağız. Son bir yılda PİYU'lar bin kişi istihdam etti. Bu bin kişinin ailesiyle birlikte karnının doyması demektir. Mersin'deki PİYU mağazalarının 4 tanesini Tarsus, 2 tanesi Mezitli, 2 tanesini Toroslar, 1 tanesini Ayaş, 1 tanesini Kızkalesi, 2 tanesini de Silifke'de açtık. İl merkezi ve ilçelerde PİYU mağazalarını açmayı da sürdüreceğiz. Bu sırada lojistik merkezimizi geliştirdik. Bizi ürünlerimiz sistem olarak mağazalara bir merkezden gönderiliyor. O nedenle bölgenin doğusuna doğru hızla açılıyoruz. Biz Akdeniz çanağını seçtik. Çünkü biz Akdenizliyiz. Herkes nasıl kendi bölgesinden markalar çıkarıyorsa biz de Akdeniz markalarını öne çıkaracağız. Ceyhan, Osmaniye mağazalarını açtıktan sonra Antakya'da da PİYU'ları hizmete açacağız. Kendi bölgemizde yapılandıktan sonra da Türkiye'ye yayılmayı hedefliyoruz. Türkiye'de 4 bin mağaza ile 16 bin insan istihdamını sağlamış olacağız. Halkımız bizim yanımızda. Ülkenin iyi bir markası doğuyor. O nedenle de çok mutluyuz ve çalışmaya devam edeceğiz."

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Piyu Akdeniz Bölgesi'ndeki 43. Mağazasını Mersin'de Açtı - Haberler