Kalbi durunca panikleyen annenin aradığı polis, bebeğin hayatını kurtardı

ABD'de bir anne, bebeğinin nefes alamadığını ve nabzının olmadığını fark edince polise haber verdi. Kalp masajı yaparak bebeğin nefes almasını sağlayan polisin o anları kameralara yansıdı.

23.07.2019 13:10

ABD'de bir anne, bebeğinin kalbi durunca polisi aradı. Bebeğe kalp masajı uygulayan polis, bebeğin hayata dönmesini sağladı. O anlar, polis kamerasınca saniye saniye görüntülendi.

Ohio eyaletine bağlı Sandusky şehrinde meydana gelen olayda, 6 haftalık olduğu belirtilen bebeğin kalbinin durduğu, telaşlı annenin ise hemen polisi aradığı belirtildi.

KALP MASAJIYLA KURTARDI

Hızla adrese intikal eden polis, bebeğin nefes alamadığını ve nabzının olmadığını fark etti. Polis kamerasının kaydettiği görüntülerde, bebeği yere yatıran polisin, bebeğe kalp masajı yaptığı görüldü. Kalp masajı sayesinde hayata dönen bebek tekrardan nefes almaya başladı. Hastaneye kaldırılan bebeğin sağlık durumun iyi olduğu belirtildi.

İLK YARDIM EĞİTİMİ

Sandusky Polis Departmanı, polislerin her 2 yılda bir ilk yardım eğitimini tekrarladıklarını ve bu olayda polis memurunun bu eğitimler sayesinde bir hayat kurtardığını belirtti.

Kalbi durunca panikleyen annenin aradığı polis, bebeğin hayatını kurtardı

Amerika Birleşik Devletleri, Polis, Anne, Dünya

Kaynak: DHA

17.10.2019 11:36:19