Polis, Sekiz Siyahi Kadına Cinsel Saldırıda Bulundu

ABD'de bir polis memurunun devriye nöbetlerinde sekiz siyahi kadına cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı. Polis memuru, hayatının geri kalanını hapishanede geçirebilir.

11.12.2015 19:48 | Son Güncelleme: 11.12.2015 19:52Polis, Sekiz Siyahi Kadına Cinsel Saldırıda Bulundu

29 yaşındaki Daniel Holtzclaw, ABD'nin eyaletinde polis olarak çalışıyordu. Holtzcla'ın, eyaletin en fakir bölgelerinden birinde devriye görevindeyken bir dizi siyahi kadına cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıktı.

SEKİZ KADINA CİNSEL TACİZDE BULUNDU

29 yaşındaki polis memuru, mahkemede cinsel tacizden ve tecavüzden suçlu bulunduğu açıklandığında göz yaşlarına hakim olamadı. Holtzclaw, toplamda sekiz kadına cinsel tacizde bulundu.

KURBANLARINDAN BİRİ 17 YAŞINDAYDI

Kurbanlarından biri 17 yaşındaki bir genç kızdı. Holtzclaw bir genç kızın yolda yalnız yürüdüğünü fark etti. Akabinde genç kadına onu evine götürebileceğini söyledi ve tecavüz etti. Kurbanlarından bir diğeriyse 50'li yaşlarını süren bir nineydi. Devriye görevindeyken içkili olup olmadığını sormak için kadını yanına çağırdı akabinde kadına saldırdı.

Diğer mağdureleri arasında hayat kadınları, uyuşturucu kullananlar ve sabıkalı kadınlar vardı. Haklarındaki suçlamaları düşürmeyi ve arama emirlerini göz ardı etmeyi vaat ederek bu insanları kendisiyle cinsel ilişkiye girmeye zorladı.

Mahkemede mağdurelerden biri, Oklahoman'a "Hiç kimsenin bana inanacağını düşünmüyordum. Siyahi bir kadınım." dedi. 17 yaşındaki mağdure, "Ne yapacaktım? Polisleri mi arasaydım? Kendisi zaten bir polisti." dedi.

ÖMRÜNÜN GERİ KALANINI HAPİSHANEDE GEÇİREBİLİR

Holtzclaw, jürinin 263 yıl hapis yatmasını mahkemeye önerdikten sonra şimdi hayatının geri kalanını hapishanede geçirebilir.

Kaynak: ibtimes.co.uk, Ewan Palmer.Oklahoma, 3. Sayfa, Yaşam, Dünya

HABER YORUMLARI
23.01.2020 01:26:10