06.03.2016 02:23

Pozitif Güç ve Etki Eğitimi Programına Kimler Katılmalı?

BPMSmart Eğitmen Evrim İyilikli, pozitif güç ve etki eğitimlerine kimleri ihtiyaç duyabileceğini ve hedeflenen kitleyi Wise TV'ye anlattı.

BPMSmart Eğitmen Evrim İyilikli, pozitif güç ve etki eğitimlerine kimleri ihtiyaç duyabileceğini ve hedeflenen kitleyi Wise TV'ye anlattı.

Pozitif güç ve etki eğitiminin tarihte nasıl ortaya çıktığına değinen İyilikli, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Pozitif güç ve etki eğitiminin temeline bakıldığı zaman 1960'lı yıllar Amerika'da davranış psikolojisinin çok geliştiği bir dönem Avrupa'ya baktığımız zamanda bu eğitimin köklerinde dizaynında ve gelişiminde Gestalt terapiden de bir şeyler bulmak mümkün. Hem davranış psikolojisi hem Gestatl terapi köklerinde var. Tabi zaman içerisinde eğitimde kullanılan metodun alanında uzman kişiler tarafından geliştirilmiş bir içerik ve değerlendirme sistemi de var. Bilgiye dayalı bir eğitim kesinlikle değil. Daha çok tecrübeye dayalı bir eğitim söz konusu. Bilgi tabi ki bizim için çok önemli. Bir tıp eğitimi almadan beyin cerrahı olamazsınız. Tecrübeye dayalı eğitimlerin ise farkı şu, bilgi ne kadar önemli olsa da bizim ne kadar mutlu ne kadar etkili ne kadar tatminli bir insan olacağımızla bir ilgisi yok. Dolayısıyla bu eğitim gerçekten tecrübeye dayalı bir eğitim. Gelişim platformu katılımcılarından aldığımız bilgiler gerçekten bizi çok mutlu etti. İnsanların farkında olmadıkları yeni bir şeyi keşfetmelerine sebep olmak ve yepyeni bir bakışla etkileşim dünyasına girmelerine sebep olmak bizim için çok büyük mutluluk."
Kaynak: Wise.tv
Avrupa, Amerika, Ekonomi