Ali Demirsoy, Özel Sanko Okulları'nda Söyleşi Yapacak

Özel Sanko Okulları akademisyen, öğrenci, öğretmen ve ilgi duyan bütün Gaziantep sakinlerini, 'Renklerin Dansı' adlı söyleşiye davet ediyor.

03.05.2014 09:48Ali Demirsoy, Özel Sanko Okulları'nda Söyleşi Yapacak
Özel Sanko Okulları akademisyen, ö ğrenci, öğretmen ve ilgi duyan bütün Gaziantep sakinlerini, Pazartesi gün ü Prof. Dr. Ali Demirsoy tarafından verilecek 'Renklerin Dansı' adlı söyleşiye davet ediyor.

Renklerin ne zaman, niçin ve neden ortaya çıktığının, canlıların bunu nasıl kullandığının paylaşılacağı söyleşi 5 Mayıs Pazartesi günü saat 10.00'da Özel Sanko Okulları Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda yapılacak. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümündeki öğretim üyeliğinden 2011 yılında emekli olan Demirsoy'un, ders kitabı, araştırma, deneme ve bilimsel roman olmak üzere çok sayıda kitabı bulunmaktadır. Türkiye faunasının yanı sıra çevre, biyolojik çeşitlilik ve biyoloji eğitimi ile ilgili çalışmaları ve girişimleriyle tanınan Demirsoy, Dünya Biyoloji Olimpiyatları'nda 12 yıl boyunca TÜBİTAK adına Türkiye takımını hazırlayıp yarışmalara katılmasını sağladı. TÜBİTAK destekli "Ekoloji Temelli Doğa Yaz Okulları'nın oluşumunda yer aldı ve eğitici olarak görev yaptı. - GAZİANTEP

Ali Demirsoy, Gaziantep, Sanko, Yerel

Kaynak: İHA

22.10.2019 16:59:39