Prof. Ercan: "Cumhuriyet Mitingi İçin Yasal İzin Aldık"

Cumhuriyet Mitingi Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Ercan, Tandoğan Meydanı'nda, 14 Nisan Cumartesi Günü Yapılması Planlanan 'Cumhuriyet Mitingi' İçin Ankara Valililiğinden İzin Aldıklarını Söyledi.

Prof. Ercan:
04.04.2007 13:52 | Son Güncelleme: 04.04.2007 13:52

Cumhuriyet Mitingi Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Ercan, Tandoğan Meydanı'nda, 14 Nisan Cumartesi günü yapılması planlanan ''Cumhuriyet Mitingi'' için Ankara Valililiğinden izin aldıklarını söyledi.

''Cumhuriyet Mitingi''ni organize eden düzenleme kurulu üyeleri ve mitinge destek veren sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla Mülkiyeler Birliği Lokalinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ercan, şunları ifade etti:

''Cumhurbaşkanı seçimi rejimin teminatı açısından mihenk taşıdır. Ulus ve ülkenin birlik ve bütünlüğünü temsil eden cumhurbaşkanı, her şeyden önce Cumhuriyetimizin temel değerlerini benimsemiş ve bu değerleri her zaman her yerde içtenlikle savunduğunu kanıtlamış erdemli bir kişi olmalıdır.''

Ercan, Cumhuriyet mitingi ve ardından gerçekleştirilecek Anıtkabir ziyaretinin, Türk Ulusu'nun bu arzusunu dile getirmek ve Cumhurbaşkanı seçimi konusunda son uyarıyı yapmak üzere organize edildiğini belirtti.

Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ercan, mitinge katılımın artırılması için bazı üniversitelerde sınavların ertelendiği yönündeki haberlerle ilgili soruya, ''Biz kurum ve kuruluşlardan özel bir şey yapmalarını istemedik. Başbakan Erdoğan'ın bu konuyla ilgili sözlerini anlamakta zorlanıyorum. Miting, sivil toplum kuruluşlarının düşüncelerini bu şekilde ifade etmeleri doğaldır'' karşılığını verdi.

Ercan, bir başka soruyu da ''Biz ülkemizde gerilime karşıyız. Cumhurbaşkanı uzlaşıyla seçilirse gerilim kalmaz'' diye yanıtladı.

Kaynak: AA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Prof. Ercan: 'Cumhuriyet Mitingi İçin Yasal İzin Aldık' - Haberler