11.11.2013 15:46

Psikolog Elçin Külahçıoğlu Medical Park'ta

Psikolog Elçin Külahçıoğlu Medical Park

Medical Park Gaziantep Hastanesi seçkin hekim kadrosuna Psikolog Elçin Külahçıoğlu'nu da ekleyerek, alanında uzman isimlerle hizmet vermeye devam ediyor.

Medical Park Gaziantep Hastanesi seçkin hekim kadrosuna Psikolog Elçin Külahçıoğlu'nu da ekleyerek, alanında uzman isimlerle hizmet vermeye devam ediyor. Psikolog Elçin Külahçıoğlu da Medical Park Gaziantep Ailesine katılarak hasta kabulüne başladı.

PSİKOLOG ELÇİN KÜLAHÇIOĞLU KİMDİR?

1988 Gaziantep doğumlu olan Psikolog Elçin Külahçıoğlu, Kolej Vakfı Özel Okulları'ndan mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü ve çift ana dal yaparak Matematik Öğretmenliği bölümlerini yüksek onur derecesiyle bitirdi.

Yüksek Lisans Eğitimini İngiltere Swansea Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında başarı bursu ile tamamladı. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri boyunca hem Türkiye'de hem İngiltere'de çeşitli staj ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı.

Çocuk Psikiyatrisi Prof. Dr. Yankı Yazgan süpervizörlüğünde yürütülen Günışığı Çocuk Gelişim Merkezi'nde otizmli, davranış problemleri olan, dikkat eksikliği Hiperaktivite tanısı almış çocukların çalışmalarında stajyer psikolog olarak görev aldı. Kadınların beden algısı üzerine beden ve kilo kavramının arkadaş grubuyla etkisini Türkiye ve İngiltere'deki kadınları karşılaştırarak, kültürler-arası tez araştırması yaptı. Bunun dışında, gönüllü olarak İstanbul'da Darülaceze'deki kadınları yeniden kazanma kapsamında proje geliştirme ve organize etme, İngiltere'de de Discovery Yardım Kuruluşu'nda gönüllü üye olarak özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarla çalıştı.

Uzman Psikolog Elçin Külahçıoğlu, Aile terapisi alanında sertifika programını tamamladıktan sonra uluslararası çift ve aile terapileri kongrelerine katıldı. İngiltere'de 1 yıllık kognitif-davranışçı terapi eğitimine katılıp, sertifikasını aldı. Şu anda da Türkiye'de Prof. Dr. Mehmet Sungur süpervizörlüğünde kognitif-davranışçı terapi eğitimine devam etmektedir.

Külahçıoğlu'nun, çocuk ve ergenlerde davranış problemleri, dikkat eksikliği Hiperaktivite, sınav kaygısı, Üstün zeka, zeka geriliği, ve özel öğrenme güçlüğü şüphesinde uygulanmak üzere tanı koyan zeka testi; WISC-R uygulayıcı sertifikası bulunmaktadır. Bunun dışında uyguladığı klinik ölçekler arasında AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri), Louisa Duss çocuklar için psikanalitik öykü tamamlama testi, Metropolitan okul olgunluğu testi, Bender Gestalt görsel motor algı ve Frostig testi, Gessell Zihinsel gelişim testi, Machover bir insan çiz testi bulunmaktadır. Yetişkinlerde ise aile danışmanlığı, stres ile başa çıkma, Anksiyete, duygu-durum bozuklukları, yeme bozuklukları ve psikososyal sorunlarla ilgili çalışmaktadır.

Kasım ayı itibariyle Medical Park Gaziantep Hastanesine katılan Psikolog Elçin Külahçıoğlu İngilizce ve İspanyolca olmak üzere iki yabancı dil biliyor. - GAZİANTEP
Kaynak: İHA
Yeditepe Üniversitesi, Türkiye, İngiltere, Gaziantep, Yerel