Hatay'da PTT önündeki sırada mesafe korunmadığı için tartışma yaşandı

Hatay Samandağ'da PTT şubesi önünde para yatırmak için bekleyen kadınlar arasında salgından korunmak için korunması gereken 1 metrelik mesafe kuralına uyulmadığı için tartışma çıktı.

31.03.2020 11:33 | Son Güncelleme: 01.04.2020 08:21

Salgına karşı uzmanların uyardığı noktalardan biri kalabalık ortamlarda korunması gereken sosyal mesafe. Hatay'da da bu yüzden bir tartışma yaşandı.

1 METRE KURALINA UYULMAYINCA TARTIŞMA ÇIKTI

Koronavirüs önlemleri sonrasında banka şubeleri saat 12.00-17.00 arasında hizmet vermeye başlayınca, vatandaşlar Samandağ Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan PTT şubesine akın etti. Vatandaşlar PTT şubesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Virüsün bulaşmasını engellemek amacıyla tavsiye edilen 1 metre kuralına uymayan kadınlar arasında, zaman zaman sıra yüzünden tartışma yaşadı. Olay yerine gelen polisin uyarılarından sonra kadınlar aralarında en az 1 metre mesafe bırakarak sıra oluşturdu.

Hatay'da PTT önündeki sırada mesafe korunmadığı için tartışma yaşandı
Hatay’da PTT önündeki sırada mesafe korunmadığı için tartışma yaşandı

Kaynak: İHA

Yorumlar (6)
YUNUS ONURLU: Çalıda gül bitmez. Cahile söz yetmez.
ADMAN: Bu mesafe konusuna bende sinir oluyorum, adam kulagiyin dibine kadar sokuluyor, 2 mtr. mesafe birak ne var bunda parayla satmiyorlar ya, herkesin sagligi icin.
BÖRÜ: bunlar insan değil ki maske eldiven yok sıraya uyulmuyor allah belanızı versin geberseniz devlet önlem almadı diyeceksiniz sanki bedava mal dağıtıyorlar
Haberler››3. Sayfa››Hatay'da PTT önündeki sırada mesafe korunmadığı için tartışma yaşandı - Haberler