Radyocu Ceyhun Yılmaz'a Ünlü Oyuncuya Hakaretten Hapis

Radyocu Ceyhun Yılmaz'a ünlü oyuncuya hakaretten hapis Televizyon programında oyuncu Müjde Uzman için kullandığı söz nedeniyle Yılmaz'a 5 ay hapisİSTANBUL - Katıldığı televizyon programında, oyuncu Müjde Uzman'a sorulan "mesleğiniz nedir?

07.11.2018 13:36 | Son Güncelleme: 07.11.2018 13:36
Radyocu Ceyhun Yılmaz'a ünlü oyuncuya hakaretten hapis
Televizyon programında oyuncu Müjde Uzman için kullandığı söz nedeniyle Yılmaz'a 5 ay hapis

İSTANBUL - Katıldığı televizyon programında, oyuncu Müjde Uzman'a sorulan "mesleğiniz nedir?" sorusuna fısıldayarak, "o..luk" dediği iddiasıyla "hakaret" suçundan yargılanan radyocu Ceyhun Yılmaz 5 ay 25 gün hapse çarptırıldı.
Radyocu Ceyhun Yılmaz ve ünlü oyuncu Müjde Uzman'ın 2015 yılında konuk olduğu bir televizyon programında sunucunun Uzman'a sorduğu "Mesleğiniz nedir?" sorusuna Yılmaz'ın fısıldayarak hakaret içerikli ("o...luk") ifadeleri kullandığı iddia edilmişti. Ünlü oyuncu Müjde Uzman, programın ardından kullandığı sözler üzerine Yılmaz'dan şikayetçi olmuştu. Oyuncu Ceyhun Yılmaz'a, şaka amaçlı bu tabiri kullandığını ifade ettiği soruşturma kapsamında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.
İstanbul 12. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen dava karara bağlandı.
Taraf avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada kararını açıklayan mahkeme, "Sanığın televizyon programında belirgin şekilde dudak hareketi ile "o...puluk" kelimesini kullandığı, söylenen kelimenin müştekinin namus ve şerefine yönelik aşağılayıcı bir kelime olduğunu hükmetti.
Eylemin sesli ve görüntülü ileti ile işlendiği ve sanığın hakaret suçunu bu şekilde işlediği, ayrıca müştekinin sanığa yönelik manevi tazminat davasının da kabul edildiğini kararında belirten mahkeme sanık Ceyhun Yılmaz'ı 5 ay 25 gün hapis cezasına çarptırdı.
Mahkeme daha sonra bu cezayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirdi.
Radyocu Ceyhun Yılmaz'a Ünlü Oyuncuya Hakaretten Hapis

Ceyhun Yılmaz, Müjde Uzman, TV, 3. Sayfa

Kaynak: İHA


HABER YORUMLARI
26.01.2020 20:00:18