Rasulayn ilçe merkezini kaplayan tünel sistemi ortaya çıkarıldı

Barış Pınarı Harekatı'nda YPG/PKK'dan kurtarılan Rasulayn ilçesinde teröristlerin kazdığı tünel görüntülendi. Çekilen görüntülerde yerin 13 metre altında olan tünel, örümcek ağı gibi yerin altını sarıyor.

21.10.2019 14:03 | Son Güncelleme: 21.10.2019 16:05

Rasulayn merkezini çevreleyen tünelin girişi, bir depo içerisinde yer alıyor. Merdivenlerle yerin yaklaşık 13 metre altına inilen tünel, 3 metre yüksekliğe ve 2,5 metre genişliğe sahip. Rasulayn ilçe merkezinden girildiğinde sınırına kadar uzanan tünelin yapısı, örümcek ağını andırıyor.

YPG'NİN TÜNELİ ELE GEÇİRİLDİ

Tünel, ilçenin farklı yerlerine dağılan kilometrelerce uzunluğundaki kollarıyla birçok girişe sahip. Tünelin yapımının sürdüğü, her 10 metrede bir havalandırma, dinlenme alanları içerdiği görüldü.

TERÖRİSTLER TÜNELLERE SAKLANIYOR

YPG/PKK, uzun süredir , Aynularab (Kobani), Tel Abyad, Rasulayn, Sırrin, Kamışlı ve Malikiyye'de Türkiye'nin olası askeri harekatlarına karşı direnme, sızma ve ani saldırı amacıyla tünel kazıyordu.

AA, YPG/PKK'nın örgütün Münbiç ve Aynularab ilçelerindeki tünel kazma çalışmalarını Aralık 2018'de ve 15 Nisan 2019'da da görüntülemişti. Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in YPG/PKK'dan temizlenmesinin ardından ilçede örgütün çok sayıda uzun tünel kazdığı ortaya çıkarılmıştı.

İşte örümcek ağı gibi olan tünel böyle görüntülendi;

Rasulayn ilçe merkezini kaplayan tünel sistemi ortaya çıkarıldı

Barış Pınarı Harekatı, Türkiye, Münbiç, YPG, Güncel

Kaynak: AA


12.11.2019 22:17:12